آئودی A9 شاید وقتی دیگر

تاریخ: 11 بهمن 1396

جمعیت کوپه‌های بزرگ لوکس با ورود خودروهای جدیدی در حال افزایش است و آئودی هم می‌تواند به آن بپیوندد ولی فعلاً این اتفاق روی نخواهد داد. در این رابطه مدیر طراحی این شرکت یعنی آقای «Marc Lichte» به Autocar گفته است:
«من به شکل کوپه‌های دودر علاقه دارم ولی میزان فروش این خودروها بسیار کمتر از نمونه‌های چهاردر است؛ اما آینده مشخص نیست چراکه ما ایده‌های زیادی در این زمینه داریم».

البته آئودی در سال 2014 پیش‌نمایشی از یک کوپهٔ بزرگ لوکس را در غالب کانسپتی بنام پرولوگ ارائه کرد که قرار بود با نام A9 در کنار سدان A8 در صدر سبد محصولاتش قرار گیرد. این خودرو درصورتی‌که به تولید می‌رسید رقیبی برای مرسدس بنز S کلاس کوپه، لکسس LC و حتی آستون‌مارتین DB11 محسوب می‌شد درحالی‌که در آینده ب‌ام‌و سری 8 و پولستار وان هم به آن‌ها اضافه می‌شدند. همچنین آئودی A9 می‌توانست شکاف بزرگ میان آئودی A5 و بنتلی کانتیننتال GT را هم پُر کند.

ولی بااین‌حال به نظر می‌رسد فعلاً خبری از A9 نخواهد بود. البته Lichte می‌گوید این موضوع بدان معنا نیست که آئودی علاقه‌ای به حضور در این کلاس ندارد بلکه این شرکت در حال حاضر اولویت‌های دیگری دارد. وی دراین‌باره گفته است:
«ما ابتدا باید نسل جدید سدان A6 را معرفی کنیم و سپس برای سال آینده نیز عرضهٔ مدل Q8 و همین‌طور نسل جدید مدل‌های A1 و Q3 را در برنامه داریم. ما پیش از معرفی این مدل‌ها هیچ کار دیگری انجام خواهیم داد. آئودی گام‌به‌گام جلو می‌رود».

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *