آئودی RS3 الکتریکی کانسپت، اربابی با 1180 اسب بخار قدرت!

تاریخ: 10 خرداد 1397

شافلر بزرگ‌ترین اسپانسر تیم آئودی اسپورت ABT در مسابقات فرمول E بوده و این اسپانسر برای پروژه جدید 4ePerformance  قوای محرکه خودروی الکتریکی و مسابقه‌ای FE01 را در داخل آئودی RS3 جای داده است. نتیجه کار ایجاد یک خودروی تورینگ الکتریکی است که قدرت باورنکردنی 1180 اسب بخاری دارد. با این میزان قدرت، 4ePerformance  می‌تواند در کمتر از 7 ثانیه به سرعت 200 کیلومتر در ساعت برسد.
علاوه بر سرعت بسیار بالا، این کانسپت می‌تواند در پیست نیز عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته باشد. یک گیربکس در هر اکسل باعث کنترل دو پیشرانه الکتریکی شده و این مجموعه به سیستم هدایت گشتاور اجازه می‌دهد تا قابلیت‌های عبور از پیچ خودرو را ارتقا دهد. باتری‌های جداگانه‌ای که در جلو و عقب خودرو کار گذاشته شده‌اند در کل خروجی 64 کیلووات ساعتی دارند.
سیمون اوپل مدیر پروژه‌های ویژه موتور اسپورت شافلر گفته است:
این خودرو برای شافلر همانند یک آزمایشگاه روی چهار چرخ است زیرا گزینه‌های بدون مقیاس زیادی را برای راننده فراهم می‌کند.
این کمپانی هیچ تلاشی برای حضور 4ePerformance  در مسابقات انجام نخواهد داد زیرا این خودرو تنها یک نسخه آزمایشی برای فهم چگونگی قرار دادن تکنولوژی مسابقات فرمول E در محصولی تولید انبوه می‌باشد. این کانسپت نشان می‌دهد که تولید خودروهایی با تکنولوژی فرمول E ممکن است.
مسابقات فرمول E هم‌اکنون حالت گذار خود را طی می‌کند زیرا خودروسازان جدیدی همچون مرسدس بنز و پورشه در حال آماده‌سازی برای ورود به آن هستند. شایان ذکر است راننده‌ای که بالاترین راندمان را داشته باشد در هر مسابقه امتیاز بیشتری به دست خواهد آورد.

[دانلود ویدئو]

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *