آرامش در بازار خودرو، ادامه کاهش قیمت‌ها، فعلاً خرید نکنید

مقاومت و همبستگی در جریان کمپین نخریدن خودروهای گران‌ در حال نشان دادن اثر بارز خود است. به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از ایسنا، رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران از کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو در چند روز اخیر خبر داد.
سعید موتمنی اظهار کرد:
بازار خودرو از التهاب گذشته فاصله گرفته است و شاهد کاهش قیمت خودروهای مونتاژی و همچنین خودروهای پر تیراژ هستیم.
وی با بیان این‌که افزایش عرضه از سوی خودروسازان از دلایل کاهش قیمت‌ها در بازار است، خاطرنشان کرد: در این شرایط واسطه‌هایی که به امید افزایش قیمت‌ها خودروها را انبار کرده بودند به هراس افتاده و از ترس کاهش قیمت، این محصولات را در بازار عرضه کرده‌اند که خود تأثیر مثبتی بر نزولی شدن قیمت‌ها داشته است.
رییس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی تهران، ادامه‌ داد:
خوشبختانه خودروسازان در طرح‌های جدید فروش خود محصولات را به صورت پلاک شده و بدون امکان انتقال مالکیت و صلح عرضه می‌کنند که همین عامل باعث کوتاه شدن دست واسطه‌ها از این خودروها شده است.
وی افزود:
در گذشته شاهد بودیم که خودروها به صورت کارتکس و بدون پلاک عرضه می‌شدند و واسطه‌ها خودروها را خریداری و به امید افزایش قیمت‌ها انبار می‌کردند که هم‌اکنون این امکان از بین رفته است.
وی با بیان این‌که در صورت ادامه عرضه مناسب از سوی خودروسازان همچنان شاهد کاهش بیشتر قیمت‌ها در بازار خودرو خواهیم بود، تصریح کرد:
بازار خودرو آرام شده است و التهاب هفته‌های اخیر در حال‌ از بین رفتن است؛ ضمن این‌که پیش‌بینی می‌کنیم در آینده نیز شاهد کاهش هر چه‌ بیشتر قیمت‌ها باشیم.
موتمنی در ادامه صحبت‌های خود، خاطرنشان کرد: در حال‌ حاضر در خودروهای مونتاژی، قیمت مزدا ۳ از ۲۳۰ میلیون تومان به ۱۹۰ میلیون تومان، پژو 2008 از ۲۲۵ میلیون تومان به ۱۷۶ میلیون تومان و سراتوی آپشنال از ۱۶۶ میلیون تومان به ۱۵۰ میلیون تومان کاهش یافته است.
رییس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی تهران، بیان‌ کرد: قیمت ساندرو استپ‌وی اتوماتیک نیز از ۹۴ میلیون تومان به ۸۴ میلیون تومان، ساندرو معمولی اتوماتیک از ۸۳ میلیون به ۷۴ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ صندوقدار V۸ از ۵۰ میلیون تومان به ۴۶ میلیون تومان و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ از ۵۱ میلیون تومان به ۴۸ میلیون تومان کاهش یافته است.
در چند هفته‌ اخیر بازار خودرو با افزایش لجام گسیخته و شدید قیمت‌ها روبرو شده بود؛ به صورتی که کارشناسان هشدار می‌دادند قیمت‌ها در این بازار حبابی شده است. کارشناسان به مصرف‌کنندگان توصیه می‌کردند فعلاً از خرید خودرو خودداری کنند تا حباب بازار از بین رفته و قیمت‌ها کاهش یابد. پارس تیونینگ نیز همچون گذشته توصیه می‌کند از خرید خودرو در شرایط فعلی و مخصوصاً از دست دلالان خودداری نمایید.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *