آشنایی با برخی مشخصات مک لارن اسپیدتیل

تاریخ: 09 شهریور 1397

مک لارن این روزها چیز زیادی درباره هایپرکار جدید خود یعنی اسپیدتیل اعلام نکرده اما مدیرعامل این شرکت آقای مایک فلوویت تأیید کرده خودروی یاد شده قدرتی بیش از 987 اسب بخار خواهد داشت.
فلوویت در مصاحبه با تاپ گیر گفته که خودروی مورد بحث از ساختار پیشرانه‌ی آشنایی استفاده خواهد کرد. باور بر این است که گفته‌های فلوویت به معنی استفاده از پیشرانه 8 سیلندر 4 لیتری توئین توربوی موجود در 720S خواهد بود.
اگرچه پیشرانه یاد شده در نسخه سری سوپر تنها 710 اسب بخار قدرت دارد اما اسپیدتیل عضو سری اولتیمیت مک لارن بودن و این شرکت قبلاً تأیید کرده این خودرو قوای محرکه بنزینی-الکتریکی خواهد داشت. فلوویت خیلی وارد جزئیات نشده اما گفته سیستم هیبریدی اسپیدتیل در مقایسه با قوای محرکه P1 کمی متفاوت خواهد بود.
پیشرانه 8 سیلندر 3.8 لیتری توئین توربوی هایپرکار P1 قدرت 727 اسب بخاری دارد. یک پیشرانه الکتریکی سبک‌وزن نیز 176 اسب بخار دیگر به این مجموعه اضافه می‌کند. بدین ترتیب خروجی ترکیبی P1 به 903 اسب بخار می‌رسد و به این ترتیب اسپیدتیل حداقل 84 اسب بخار قوی‌تر از پدر معنوی خود خواهد بود.
P1 از نظر پرفورمنس قادر است ظرف مدت 2.8 ثانیه از سکون به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد. شتاب صفر تا 300 کیلومتر در ساعت آن نیز 16.5 ثانیه است. فلوویت در زمان عرضه P1 گفته بود کسب حداکثر سرعت هرگز اولویت ما نیست بنابراین حداکثر سرعت آن به 350 کیلومتر در ساعت محدود شده بود.
مک لارن قبلاً گفته بود اسپیدتیل خواهد توانست به سرعت 391 کیلومتر در ساعت دست یابد اما بازهم تمرکز آن روی حداکثر سرعت نیست. فلوویت گفته که ما به دنبال بازی حداکثر سرعت نیستیم.
تصمیم مک لارن برای تمرکز روی دیگر جنبه‌های پرفورمنس می‌تواند در فواصل طولانی مزیت‌های خود را نشان دهد زیرا اسپیدتیل خودرویی بسیار راحت و بسیار راندنی خواهد بود. برخلاف دیگر هایپرکارها که تنها مناسب مسافت‌های کوتاه هستند، فلوویت گفته مالکان اسپیدتیل خواهند توانست این خودرو را با راحتی مناسب در فاصله‌ای 3218 کیلومتری (2 هزار مایل) برانند.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *