آشنایی با جدیدترین مدل سفارشی مک لارن MSO X

بخش خودروهای سفارشی و ویژه مک لارن از جدیدترین خودروی MSO X که بر پایه مدل 570S شکل گرفته پرده‌برداری کرد.
مک لارن سفارش ساخت 10 دستگاه از خودروهای MSO X را دریافت کرده است. این خودرو ظاهر و احساس نسخه مسابقه‌ای 570S GT4 را شبیه‌سازی می‌کنند اما همچنان مدلی خیابانی باقی می‌مانند.
کل پروژه یعنی تبدیل مدل مفهومی به واقعیت تنها 8 ماه طول کشیده و خودروهای تکمیل شده در رویداد ویژه مشتی که در لاس‌وگاس برگزار شده در معرض دید قرار گرفته‌اند.

در بخش بیرونی، آینه‌های این خودروی MSO X جدید مشابه نسخه مسابقه‌ای 570S GT4 بوده و حتی پوشش‌های بدنه نیز از خودروهای استقامت اسطوره‌ای F1 GTR الهام گرفته‌اند.

بال بزرگ قرار گرفته در عقب 100 کیلوگرم داون فورس بیشتری را ایجاد کرده و کلیت پکیج بکار رفته شامل اسنورکل سقف، اگزوز سوپر اسپورت تیتانیومی MSO، لاستیک‌های پیرلی P زیرو کورسا و کاپوت GT4 مانند با ورودی‌های هوایی است که با اسنورکل سقف همکاری می‌کند.

در جای‌جای بدنه نیز از فیبر کربن با ظاهر ساتین استفاده شده که از جمله این بخش‌ها می‌توان به سقف، کاپوت، رکاب‌های جانبی، پوشش پیشرانه و همچنین سپر عقب منحصربه‌فرد اشاره کرد.
جولیون ناش، مدیر بازاریابی و فروش جهانی مک لارن می‌گوید:
مشتریانی که به ما مراجعه می‌کنند ایده‌هایی داشته و MSO با آن‌ها همکاری می‌کند تا مرزها را جابجا کرده و به مشتریان اجازه به تصویر کشیدن ایده‌های خود را بدهد. چه چیزی می‌تواند بهتر از این باشد که خریداران مک لارن نقش مهندسی مسابقه‌ای را در تیم MSO داشته باشند و ایده‌های خود را تست کنند؟

کابین این خودرو نیز روش مینیمالیستی و متمرکز روی پیست را در پیش گرفته است. بخش‌هایی از شاسی مونوسل 2 فیبر کربنی قابل مشاهده بوده و صندلی‌های سفارشی کربنی، رکاب‌های داخلی کربنی و… از شاخصه‌های این کابین هستند. همچنین فضای ذخیره‌ای تونل مرکزی حذف شده و کنسول مرکزی نیز مشابه نمونه بکار رفته در مدل مسابقه‌ای 570S GT4 است.
مدیر نمایندگی Newport Beach مک لارن نیز می‌گوید:
هدف این پروژه داشتن یک خودروی پیست جدی است که هنوز هم بتواند در جاده بتازد. به منظور تبدیل این رؤیا به واقعیت ما کارهای خارق‌العاده زیادی را انجام داده‌ایم.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *