آشنایی با فرایند جدید رنگ‌آمیزی کمپانی فراری

تاریخ: 11 مرداد 1397

فراری اعلام کرد فرایند رنگ‌آمیزی جدیدی را معرفی می‌کند که شاید در مقایسه با محصولات فوق‌العاده و گران‌بها جذاب‌ترین خبر درباره این برند اسطوره‌ای نباشد؛ اما این اتفاق احتمالاً درب‌های جدیدی را به روی این خودروساز تولید محدود باز خواهد کرد.
سیستم رنگ‌آمیزی دمای پایین جدید فراری که با همکاری متخصصان رنگ PPG توسعه‌ یافته عنوان اولین سیستم از نوع خودش در صنعت خودرو را یدک می‌کشد. این سیستم به خودروساز اجازه می‌دهد رنگ را بجای 150 درجه در 100 درجه بپزد و همین موضوع باعث کاهش قابل‌توجه میزان انرژی موردنیاز در ساخت خودروها می‌شود. پیش از این و در سال 2004 سیستمی معرفی شده بود که تأثیر زیادی روی بهبود محیط‌زیست نداشت و بر پایه آب بنا شده بود.
فرایند جدید رنگ‌آمیزی فراری همچنین باعث می‌شود رنگ بدنه در برابر نفوذ آب مقاومت بیشتری داشته باشد. این یک خبر خوب برای خودروهایی است که همچنان در اکثر پانل‌های بدنه‌ی آن‌ها فلزی همچون آلومینیوم بکار رفته است. البته باید گفت نقطه مقابل این شرکت برندهایی همچون لامبورگینی و مک لارن هستند که اکثر بخش‌ها را از فیبر کربن می‌سازند؛ اما قطعات گران‌قیمتی که فراری می‌سازد هم‌اکنون به‌صورت یکپارچه با بدنه پخته شده و نتیجه آن هماهنگی بهتر رنگ است؛ و همه‌ی این‌ها به معنی ظاهر بهتر خودرو در زمان تمام شدن فرایند ساخت می‌باشد.
البته موضوع جالب‌تر اینکه فرایند جدید رنگ‌آمیزی به فراری اجازه می‌دهد تا پوشش‌های متالیکی را با پوشش‌های براق یا مات ترکیب کند و 61 ترکیب متفاوت به وجود آورد. برای مثال اگرچه رنگ قرمز همچنان انتخاب کلاسیک فراری بازها محسوب خواهد شد اما می‌توان طیف‌های متنوعی از این رنگ را سفارش داد.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *