آشنایی با قوای محرکه نسل جدید مرسدس A کلاس 2019

پیش از معرفی رسمی مرسدس بنز A کلاس 2019 در نمایشگاه خودروی ژنو 2018 جزئیات فنی بیشتری از آن منتشر شده است.
با مشاهده نمونه پیش‌تولیدی این خودرو در شمال سوئد و گفت‌وگو با مدیر تست خودروی کامپکت مرسدس فهمیده‌ایم که این هاچبک تازه‌نفس در کل با 9 پیشرانه عرضه خواهد شد.
این پیشرانه‌ها شامل نسخه کاملاً جدید 1.3 لیتری بنزینی است که در قلب رنو سنیک و گرند سنیک نیز تپیده است. دیگر پیشرانه این کمپانی فرانسوی نیز در A کلاس حاضر خواهد بود که نسخه 1.5 لیتری دیزلی dCi است. این پیشرانه در مدل A160d حاضر خواهد بود.
این لیست ادامه داشته به گونه‌ای که دو نسخه پرفورمنس A کلاس جدید با نام‌های AMG A35 و AMG A45 دارای پیشرانه‌های 2 لیتری توربو با قدرت حدودی 340 و 400 اسبی خواهند بود. همچنین نسخه‌های پلاگین هیبریدی و الکتریکی A کلاس جدید نیز در راه هستند.
نسل بعدی این خودرو علاوه بر پیشرانه‌های جدید دارای مواد سرکوب کننده صدای زیاد در ساختار بدنه خواهد بود تا سر و صدا و لرزش کابین کاهش یابد. همچنین دو نوع سیستم تعلیق بر مبنای مدل انتخابی در دسترس خواهد بود. مدل‌های ارزان‌تر این خودرو با تنظیمات پیچشی جدیدی عرضه خواهند شد درحالی‌که مدل‌های قوی‌تر دارای سیستم چند اتصالی به‌روز شده‌ای خواهند بود که در نسل فعلی A کلاس معرفی شده است.
مهندسان و طراحان مرسدس میزان دید این خودرو را با نازک‌تر کردن ستون‌ها و البته بزرگ‌تر کردن شیشه‌های جانبی ارتقا داده و همچنین 30 میلی‌متر به فاصله بین محوری A کلاس جدید افزوده‌اند.

مرسدس بنز احتمالاً این خودرو را زودتر از نمایشگاه خودروی ژنو معرفی خواهد کرد اما با این وجود معرفی رسمی آن در این رویداد مهم صنعت خودرو رخ خواهد داد.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *