آشنایی با کانسپت‌های کمپر مرسدس

مرسدس از یک جفت کانسپت کمپر که بر پایه پیکاپ تراک جدید X کلاس ساخته شده‌اند در نمایشگاه CMT اشتوتگارت رونمایی کرد.
این خودروهای مفهومی نشان دهنده توانایی X کلاس در تبدیل شدن به پایه و اساس جدید برای اهداف کمپر بوده و مرسدس یکی از آن‌ها را با کابین قابل جدا شدن ساخته شده توسط Tischer نشان داده است. کانسپت دیگر نیز دارای سیستم آشپزخانه‌ای بوده که توسط VanEssa ساخته شده و با تخت یکپارچه شده است.
مرسدس همچنین هر سه عضو خانواده کمپرهای مارکوپولو شامل ون مسافرتی مارکوپولو، مارکوپولو اکتیویتی و مارکوپولو هوریزون را به نمایش گذاشته است.
Volker Mornhinweg رئیس بخش ون‌های مرسدس بنز می‌گوید:
اینکه خودروهای ما جذابیت کافی برای سازندگان ون‌های کمپر را هم داشته باشند بسیار مهم می‌باشد. X کلاس فوراً جایگاه خود در سبد محصولات ما را یافته است. ما مفتخر به معرفی اولین ون کمپری هستیم که تنها دو ماه پس از عرضه پیکاپ X کلاس و با همکاری کمپانی‌های Tischer و VanEssa ساخته شده‌اند.
کابین جداشدنی Tischer فضای سر کافی حدود 2 متری، سیستم خواب راحت، آشپزخانه با گاز سه شعله و صندلی برای سه نفر را دارد که به راحتی به تخت دوم تبدیل می‌شود. همچنین یک حمام یکپارچه و واحد دستشویی نیز تدارک دیده شده است.
کانسپت دوم که توسط VanEssa توسعه یافته دارای ماژول هِوی دیوتی است که با یک آشپزخانه کاملاً مجهز وزن حدود 250 کیلوگرمی دارد. این آشپزخانه شامل کول باکس، تأسیسات پخت‌وپز و شست‌وشو و… می‌باشد. مدول دوم نیز فضای بیشتری را ارائه کرده و بخش ذخیره‌ای آن پوشش چوبی دارد. این پوشش چوبی در عرشه قایق‌ها نیز بکار رفته است.
بازار ون‌های کمپر در آلمان رشد داشته به گونه‌ای که انجمن صنعت کاروان این کشور اعلام کرد بین ژانویه تا اکتبر سال 2017 حدود 38 هزار دستگاه از این نوع خودروها فروخته شده که حدود 5 هزار دستگاه بیشتر از مدت مشابه سال پیش آن می‌باشد.

مرسدس معتقد است علاقه زیادی به ون‌های کمپر وجود دارد زیرا مشتریان تمایل دارند خانه‌های خود را روی چرخ‌ها بنا کنند. این امر باعث می‌شود ون‌های کمپر به لطف توانایی‌های آفرود خود کاملاً ایده آل باشند.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *