آیا آئودی RS6 سدان بازخواهد گشت؟

تاریخ: 30 اردیبهشت 1397

آئودی RS6 به‌عنوان نسخه‌ای اسپرت و عملکرد بالا از سدان A6 برای اولین بار در سال 2002 به بازار آمد. این ماشین در دو نسل اول خود در دو نسخهٔ سدان و استیشن تولید می‌شد اما در نسل سوم یا فعلی آن، آئودی نسخهٔ سدان را حذف کرده و RS6 صرفاً به‌صورت استیشن ارائه شد؛ اما حالا خبر خوبی در این رابطه منتشر شده است. طبق گزارشی که نشریهٔ آلمانی Auto Bild منتشر کرده است، در نسل آیندهٔ RS6 بار دیگر نسخهٔ سدان آن رسماً بازخواهد گشت. طبق این گزارش، نسل آیندهٔ RS6 از اوایل سال 2019 در دو نسخهٔ سدان و استیشن به بازار عرضه خواهد شد.

Auto Bild دلیل بازگشت RS6 سدان را رقابت مستقیم با ب‌ام‌و M5 و مرسدس-آام‌گ E63 به‌منظور محکم‌تر کردن جایگاه آئودی در بازارهایی چون ایالات‌متحده و چین اعلام کرده است؛ اما هم‌زمان با انتشار این خبر، گرافیست‌ها فتوشاپ کاران نیز دست‌به‌کار شده و رندرهایی را از چهرهٔ احتمالی آئودی RS6 سدان طراحی کرده‌اند. این رندها ازیک‌طرف بر اساس تصاویر نسل جدید A6 استاندارد و از طرف دیگر با نگاه به محصولات جدید آئودی اسپرت مانند RS5 طراحی شده‌اند و به همین دلیل می‌توان گفت این تصاویر بهترین و نزدیک‌ترین نما را از RS6 سدان جدید ارائه می‌کنند.

شایعه شده که نسل آیندهٔ RS6 به‌صورت استاندارد 605 اسب بخار قدرت خواهد داشت. این در حالی است که هم‌اکنون مدل RS6 Performance کنونی چنین قدرتی دارد. همچنین نسخهٔ پرفورمنس نسل آینده قدرتی در حدود 650 اسب بخار خواهد داشت که بنابراین کاملاً مرسدس-آام‌گ E63 S با 610 اسب بخار قدرت و ب‌ام‌و M5 با 600 اسب بخار قدرت را مغلوب خواهد کرد. البته رقیب مستقیم E63 و M5 نسخهٔ استاندارد RS6 خواهد بود که اگر این شایعات صحت داشته باشند، از لحاظ قدرت دقیقاً بین آن‌ها قرار خواهد گرفت.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *