احتمال تولید جگوار XK 2021 به فرم اف تایپ چهارنفره

تاریخ: 01 خرداد 1397

همه ما می‌دانیم که جگوار درصدد گسترش سبد محصولات اسپورت خود و اکتفا نکردن به خانواده اف تایپ است. برنامه‌ریزی این برند بریتانیایی برای چنین کاری چگونه خواهد بود؟ اخیراً صحبت‌هایی درباره تولد دوباره XK و پیوستن آن به خانواده اف تایپ وجود داشته است. این خودرو ظاهراً به عنوان جایگزین کاربردی‌تر اف تایپ و با فضای کافی برای دو نفر در عقب تولید خواهد شد. به نظر می‌رسد این سناریو رنگ واقعیت را به خود خواهد گرفت.
منابع نزدیک به جگوار در گفت‌وگو با اتوکار اعلام کرده‌اند نسل جدید XK در راه است اما زودتر از سال 2021 عرضه نخواهد شد. موضوع جالب اینکه یک طرح مفهومی از سومین نسل احتمالی XK قبلاً آماده شده بود اما نهایتاً تصمیم به عدم تولید چنین خودرویی در آن زمان گرفته شد.
این خودرو در صورت تولید بر پایه نسل بعدی اف تایپ که سال آینده معرفی می‌شود ساخته خواهد شد. نسل فعلی اف تایپ از زیرساخت به روز شده XK قدیمی استفاده کرده و در نسل بعدی معماری کاملاً جدیدی خواهد داشت. پلتفرم جدید این خودرو می‌تواند به منظور به‌کارگیری در مدلی جادارتر و چهارنفره اصلاح شود.
هر دو مدل اف تایپ و XK جدید از پیشرانه‌های 4 و 6 سیلندر انجینیوم این کمپانی استفاده خواهند کرد و انتظار می‌رود نسخه‌های SVR نیز دارای پیشرانه 8 سیلندر 5 لیتری سوپرشارژردار باشند. هنوز مشخص نیست که آیا این خودروها قوای محرکه هیبریدی هم خواهند داشت یا خیر اما این موضوع دیر یا زود مشخص خواهد شد.
یک چیز را مطمئنیم و آن اینکه جگوار آینده روشنی را پیش روی خودروهای اسپورت می‌بیند و روی این محصولات سرمایه‌گذاری بیشتری خواهد کرد.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *