احتمال تولید پیکاپ فولکس‌واگن اطلس تانوآک

فولکس‌واگن در نمایشگاه نیویورک امسال کانسپتی بنام اطلس تانوآک را رونمایی کرد. این کانسپت یک پیکاپ میان سایز است که بر اساس کراس‌اوور اطلس ساخته شده است. حالا اما این شرکت احتمال تولید این کانسپت را مطرح کرده است. کانسپت اطلس تانوآک به همراه کانسپت اطلس کراس اسپرت قرار است در طول هفتهٔ اتومبیل مونتری به نمایش درآیند و به همین مناسبت فولکس‌واگن طی اعلامیه‌ای اشاره کرده است که این رویداد جایی است که خودروسازان مدل‌هایی که ممکن است به تولید برساند را به نمایش درمی‌آورند.

علاوه بر این، فولکس‌واگن گفته است ممکن است ساخت نسخهٔ تولیدی اطلس تانوآک در دستور کار قرار گیرد. سازندهٔ آلمانی همچنین به‌طور خاص اشاره کرده که اطلس تانوآک ممکن است در تیراژ بالایی در آمریکای شمالی عرضه گردد. البته این اظهارات دقیقاً به معنای تأیید تولید این خودرو نیست اما نشانه‌های بسیار قدرتمندی است که نشان می‌دهد فولکس‌واگن به‌طورجدی به ساخت نسخهٔ تولیدی این خودرو فکر می‌کند و ممکن است اگر تقاضای کافی برای آن وجود داشته باشد نهایتاً چراغ سبز تولید را دریافت کند.

اینکه فولکس‌واگن آشکارا احتمال تولید این پیکاپ کانسپت را مطرح کرده است تغییر بزرگی را در موضع آن نسبت اوایل سال جاری نشان می‌دهد زیرا این شرکت در آن زمان اعلام کرد بود که در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای تولید تانوآک وجود ندارد؛ بنابراین به نظر می‌رسد تصمیم فولکس‌واگن در این رابطه تغییر کرده است. این در حالی است که مدیرعامل فولکس‌واگن آمریکا آقای «Hinrich Woebcken» نیز اشاره کرده که این شرکت سعی می‌کند تعیین کند که آیا تقاضای کافی برای عرضهٔ این پیکاپ به بازار وجود دارد یا نه.

از سوی دیگر اما تولید کانسپت دیگری که بر اساس اطلس ساخته شده یعنی اطلس کراس اسپرت قطعی شده است. این خودرو که یک کراس‌اوور میان سایز با دو ردیف صندلی است، قرار است در کارخانهٔ فولکس‌واگن در چاتانوگای تنسی در کنار اطلس استاندارد تولید گردد. به‌احتمال‌زیاد، اطلس کراس اسپرت به همان پیشرانهٔ 3.6 لیتری VR6 اطلس معمولی مجهز خواهد بود که 276 اسب بخار قدرت و 360 نیوتن متر گشتاور دارد. این نیرو توسط یک گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک و سامانهٔ 4Motion به هر چهارچرخ انتقال پیدا می‌کند.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *