احتمال تولید کانسپت لکسس LF-1 با نام LQ

تاریخ: 27 اردیبهشت 1397

لکسس به‌تازگی در اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات‌متحده نام LQ را به ثبت رسانده است. به گزارش AutoGuide، لکسس این نام را برای یک خودرو ثبت کرده است. این موضوع نشان می‌دهد که سازندهٔ ژاپنی در حال کار بر روی محصول جدیدی است. حال این سؤال پیش می‌آید که این چه خودرویی خواهد بود؟ هرکسی که با سیستم نام‌گذاری محصولات لکسس آشنا باشد می‌داند که این شرکت به‌طورمعمول از حرف L برای محصولات رده‌بالای خود استفاده می‌کند مثل سدان LS، کوپهٔ LC و اس‌یووی LX.

از طرف دیگر اما Q حرفی نیست که لکسس به‌طورمعمول از آن استفاده کرده باشد و این حرف بیشتر توسط اینفینیتی مورداستفاده قرار می‌گیرد. پس ثبت این نام توسط لکسس چه چیزی را نشان می‌دهد؟ ساده‌ترین پاسخ می‌تواند هیچ‌چیز باشد زیرا خودروسازان غالباً نام‌هایی را به ثبت می‌رسانند که هرگز از آن‌ها استفاده نمی‌کنند؛ اما اگر فرض کنیم که لکسس واقعاً این نام را برای استفاده در محصولی جدید به ثبت رسانده است، احتمال جالبی مطرح می‌شود. در ابتدا همان‌طور که AutoGuide اشاره کرده است، به‌احتمال‌زیاد LQ یک کراس‌اوور خواهد بود که در بالای مدل‌های UX، NX و RX قرار خواهد گرفت.

از سوی دیگر، در نمایشگاه دیترویت امسال، لکسس کراس‌اوور کانسپتی بنام LF-1 Limitless را رونمایی کرد. در زمان رونمایی این خودرو، لکسس اذعان داشت که این کانسپت پتانسیل تبدیل شدن به کراس‌اوور پرچم‌دار این شرکت را دارد؛ اما ازآنجایی‌که ظاهراً لکسس علاقه‌مند است مدل LX را به‌عنوان یک اس‌یووی پرچم‌دار با ساختار بدنه روی شاسی همچنان در سبد محصولات خود حفظ کند، می‌توان گفت که احتمالاً برند لوکس تویوتا قصد دارد از نام LQ برای نسخهٔ تولیدی کانسپت LF-1 استفاده کند. این خودرو کراس‌اوور پرچم‌دار لکسس خواهد بود که بین مدل‌های RX و LX قرار می‌گیرد. ممکن است LQ برای اولین بار در نمایشگاه توکیو سال آینده رونمایی گردد.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *