احتمال خاتمه تولید مرسدس C کلاس در آمریکا

C کلاس یکی از خودروهای مهم برای مرسدس مخصوصاً در آمریکا بوده است. این خودرو از فروش قابل‌توجهی در این بازار مهم جهانی برخوردار است اما به نظر می‌رسد تحولاتی برای C کلاس در راه است.

بنا به گفته اتوموتیونیوز، تولید خودروهای الکتریکی مرسدس در آلاباما می‌تواند باعث خاتمه تولید C کلاس در این کشور شود. زمانی که از مدیر فروش جهانی مرسدس درباره مکان بعدی تولید این خودرو پرسیده شده او پاسخ قابل‌اعتنایی نداشت و تنها به گفته “در آینده خواهیم دید” بسنده کرد.او گفت:
مهم‌ترین موضوع برای ما مطمئن شدن از تولید EQ در آمریکا بود. اگر شما حمل‌ونقل الکتریکی داشته باشید تولید محلی بسیار توجیه‌پذیر خواهد شد زیرا می‌خواهید از حمل‌ونقل زیاد دوری نمایید.
دایملر سرمایه‌گذاری سنگین 1 میلیارد دلاری در آمریکا خواهد داشت و تأسیسات آلاباما به تولید خودروهای الکتریکی با زیر برند EQ مشغول خواهد شد. انتظار می‌رود تولید محصولات این برند از سال 2020 آغاز شود و این کار با مونتاژ یک کراس اوور الکتریکی کلید خواهد خورد. پیش‌نمایش این خودرو به‌صورت کانسپت EQ در سال 2016 بوده است.
مرسدس تخمین می‌زند تولید EQ می‌تواند 25 درصد فروش جهانی این شرکت تا سال 2025 را تشکیل دهد بدین ترتیب شاید خودروهای بیشتری مجبور باشند با خط تولید آلاباما خداحافظی کنند. این تأسیسات در حال حاضر ظرفیت تولید سالانه بیشتر از 300 هزار دستگاهی دارد.
تأسیسات آلاباما دارای بیش از 4 هزار پرسنل بوده و کار خود را با تولید M کلاس در سال 1997 آغاز کرده و از سال 2014 نیز به تولید C کلاس مشغول است. هنوز مشخص نیست که آیا تولید این خودرو در آمریکا متوقف خواهد شد یا خیر اما مرسدس C کلاس در تأسیسات آفریقای جنوبی و آلمان این کمپانی نیز تولید می‌شود.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *