احتمال ساخت پیکاپی بر اساس فورد فوکوس

تاریخ: 09 مرداد 1397

در اوایل سال آینده نهایتاً فورد رنجر به‌عنوان پیکاپی کوچک‌تر از F150 به بازار ایالات‌متحده بازمی‌گردد. حال اما گزارش جدیدی منتشر شده که ادعا می‌کند که ممکن است فورد پیکاپی حتی کوچک‌تر از رنجر را هم تولید کند. به گزارش Automobile Magazine، فورد در حال کار بر روی ساخت جایگزینی برای پیکاپ کوریر (Courier) است. کوریر وانت کوچکی بود که بر اساس هاچ‌بک فی‌یستا ساخته شده و در برزیل تولید می‌شد. منابعی به این نشریه گفته‌اند که این پیکاپ جدید بر اساس پلت‌فرم نسل جدید هاچ‌بک فوکوس ساخته خواهد شد؛ بنابراین انتظار می‌رود جایگزین کوریر بزرگ‌تر از سلف خود باشد.

فعلاً اطلاعات کمی در رابطه با این وانت جدید وجود دارد اما اتومبیل مگزین گفته است که فورد در نظر دارد این پیکاپ را در ایالات‌متحده عرضه کند. این گزارش همچنین احتمال عرضهٔ وانت جدید فورد در اروپا را هم مطرح کرده است. البته ازآنجایی‌که طبق قانون Chicken Tax، پیکاپ‌های وارداتی به ایالات‌متحده مشمول تعرفهٔ 25 درصدی می‌شوند، این گزارش نشان داده است که فورد می‌تواند این وانت جدید را در کارخانهٔ خود در مکزیک تولید کند. در این صورت، این ماشین تحت موافقت‌نامهٔ تجارت آزاد آمریکای شمالی (NAFTA) قرار گرفته و از این تعرفه معاف خواهد شد.

اگر همه‌چیز طبق برنامه پیش برود، ممکن است پیکاپ ساخته شده بر اساس فوکوس تا سال 2022 به بازار آید؛ اما در حالی فورد به سراغ ساخت پیکاپ کوچکی بر اساس خودرویی سواری رفته که نمونه‌های قبلی چنین وانت‌هایی در ایالات‌متحده موفق نبودند. یکی از این پیکاپ‌های کوچک ناموفق، سوبارو باجا بود که بر اساس سدان لگاسی ساخته شده بود. باجا در سال 2002 به بازار آمد اما هیچ‌گاه فروش قابل‌توجهی را تجربه نکرد به‌گونه‌ای که بیشترین فروش آن‌که در سال 2003 به ثبت رسید برابر با تنها 10,694 دستگاه بود.

 

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *