احتمال قانون‌شکنی با گرم کردن پیشرانه خودرو!

به سال 2018 خوش آمدید! هم‌اکنون در فصل زمستان هستیم و هوا هم سرد است. خب وقتی می‌خواهید از خودرو استفاده کنید پیش از حرکت چند دقیقه‌ای آن را گرم می‌کنید. اگر این کار را بکنید شاید قانون را بشکنید!
چندین ایالت آمریکا قوانین تصویب کرده‌اند که مدت‌زمان گرم کردن خودرو را محدود می‌کند. هیچ دستورالعمل فدرالی برای چنین موضوعاتی وجود نداشته اما آژانس محافظت محیط‌زیست لیستی از دستورات و قوانین مختلف را گردآوری کرده که به گرم کردن خودروها در فواصل زمانی زیاد مربوط می‌شود. توصیه‌های آزادانه‌ی این آژانس که سندی 102 صفحه‌ای می‌باشد مرجعی پایه بوده بنابراین ندیدن آن‌ها در شهر یا ایالت خود به این معنی نیست که آزادانه می‌توانید خودرو را در هر زمانی به صورت درجا رها کنید.
خب حالا که خونتان به جوش آمد باید گفت بخش اعظم این قوانین و دستورالعمل‌ها برای خودروهای بنزینی و دیزلی وضع شده‌اند و همچنین تفاوت‌هایی هم وجود دارد. برای مثال دنور زمان گرم کردن درجای خودرو را به 10 دقیقه محدود کرده مگر اینکه دمای هوا زیر 10 درجه باشد. در شیکاگو گفته می‌شود گرم کردن خودرو تا زمانی که شرایط آب و هوایی استفاده از بخاری ایمنی سرنشینان را توجیه کند مجاز است.
در طرف دیگر اگر خودروی شما در واشنگتن بیش از 5 دقیقه به‌صورت درجا کار کند، صرف نظر از دمای محیط شاید تا 5 هزار دلار جریمه شوید!
البته باید به یک نکته اشاره کنیم. اگرچه همه این سند را نخوانده‌ایم اما بخش اعظم آن‌ها برای رفاه حال افراد وضع شده‌اند و در کل می‌توانیم وضع آن‌ها را درک کنیم. هیچ فردی نمی‌خواهد صدای بلند پیشرانه‌ی یک خودروی عضلانی و یا صدای ناهنجار پیشرانه یک پیکاپ دیزلی را در تمام شب بشنود؛ و به نظر می‌رسد که این قوانین امکان گرم کردن پیشرانه را حداقل به مدت چند دقیقه می‌دهند که واقعاً برای یک خودروی مدرن زمان زیادی است.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *