احتمال کاهش تولید نیسان در آمریکای شمالی

تاریخ: 10 خرداد 1397

دومین خودروساز بزرگ ژاپن در حال نشان دادن نشانه‌های کاهش سرعت تولید در آمریکاست. برای اولین بار در 8 سال گذشته نیسان در سال 2017 با افت فروش در این منطقه مواجه بوده است. هر دو خودروی روگ و آلتیما افت فروش 9.2 درصدی را تجربه کرده‌اند.
هم‌اکنون این خودروساز به دنبال کاهش تولید به منظور مبارزه با کاهش فروش جدی خود است. ظاهراً نیسان کاهش تولید 20 درصدی در آمریکای شمالی اعمال خواهد کرد. کاهش تولید این شرکت شامل آمریکا و مکزیک بوده بنا به گفته نشریه ژاپنی نیکی این تصمیم پیش از پایان سال عملی خواهد شد.
ظاهراً دو خط تولید در آمریکا و سه خط در مکزیک قربانی این تصمیم نیسان خواهند بود. البته هیچ کارگری از کار بیکار نخواهد شد. خطوط تولید نیسان فعال باقی خواهند ماند اما احتمال کاهش خروجی آن‌ها از 10 تا 20 درصد وجود دارد.
نیسان به جای تمرکز روی افزایش سهم خود از بازار آمریکای شمالی روی بهبود سوددهی در این منطقه کار خواهد کرد. این خودروساز ژاپنی هم‌اکنون بیشتر تأکید خود را روی بازارهای بزرگی همچون چین گذاشته است و برند لوکس اینفینیتی قبلاً هنگ‌کنگ را خانه خود نامیده بود.
در نهایت باید گفت بازار آمریکا 28 درصد فروش جهانی نیسان را تشکیل می‌دهد؛ و اگرچه بازار آمریکا برای این شرکت بسیار مهم است اما کاهش تولید این شرکت می‌تواند باعث افت حدود 3 درصد سهم این شرکت از بازار این منطقه در سال 2018 شود. در ماه‌های ابتدایی سال جاری فروش نیسان حدود 6.5 درصد زیر حد متوسط خود بوده است.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *