استارت تویوتا در بازار خودروهای الکتریکی چین

تویوتا در حال برنامه‌ریزی برای ارائه یک شاسی‌بلند الکتریکی توسط شاخه محلی خود در چین یعنی گک می‌باشد. این خودروساز ژاپنی می‌خواهد پاسخی شایسته به نیازهای سبزتر مشتریان چینی بدهد.
این شاسی‌بلند جدید که گک تویوتا ix4 نام دارد لوگوی شریک چینی تویوتا یعنی گک را بر پیشانی خواهد داشت و بر پایه تکنولوژی کم‌هزینه‌تر این کمپانی چینی ساخته خواهد شد. بدین ترتیب تویوتا راهی میانبر برای پاس کردن قوانین کشور چین که همانا سهم 10 درصدی چنین خودروهایی از تولید کمپانی تا سال 2019 می‌باشد را پیدا کرده است. همچنین گک هم به کنترل کیفیت و کانال فروش تویوتا دسترسی پیدا می‌کند.
در خبری که به نقل از دو منبع ناشناس منتشر شده آمده شاسی‌بلند جدید گک تویوتا ix4 تا پایان سال جاری وارد بازار می‌شود. این خودروی الکتریکی بر پایه گک ترامپچی GS4 ساخته شده و مدت دو سال است که در فاز توسعه‌ای قرار داشته است.
GAC Trumpchi GS4شاید تویوتا همین چند سال پیش اصلاً به فروش خودرویی الکتریکی با برند شریکی چینی فکر نمی‌کرد اما به لطف اهداف دولت چین در تولید هر چه بیشتر خودروهای الکتریکی چنین وضعیتی را پذیرفته است.
انتظار می‌رود گک تویوتا ix4 جدید از یک پیشرانه الکتریکی با قدرت 180 اسب بخار و گشتاور 290 نیوتون متر استفاده کند و با استفاده از مجموعه باتری 47 کیلووات ساعتی محدوده حرکتی 310 کیلومتری داشته باشد.
ظاهراً تویوتا در حال بررسی کلید زدن همکاری مشابه دیگر با دومین شریک چینی خود یعنی گروه فاو بوده اما هنوز چیزی نهایی نشده است.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *