استفاده از سرویس خودران‌ها در المپیک توکیو 2020

تاریخ: 16 خرداد 1397

حدود دو سال تا آغاز بازی‌های المپیک توکیو 2020 باقی مانده و دولت ژاپن به دنبال استفاده از خودروهای خودران در جاده‌های عمومی به منظور افزایش رشد اقتصادی است.
این استراتژی که توسط شینزو آبه نخست‌وزیر ژاپن ارائه شده همچنین شامل توسعه نیروگاه‌های برق مجازی تا پایان سال 2022 می‌باشد.
این نیروگاه‌ها چندین ایستگاه تولید انرژی کوچک را به یکدیگر مرتبط خواهند کرد و به آن‌ها اجازه خواهند داد همانند یک نیروگاه برق عادی و بزرگ کار کرده و از این طریق صرفه‌جویی مالی انجام دهند. البته تا به اینجا و بدون تغییر قوانین رغبتی از سوی کمپانی‌ها برای سرمایه‌گذاری در شبکه‌های یاد شده دیده نشده است.
با برنامه‌ریزی استفاده از خودروهای خودران در المپیک 2020 توکیو، حرکت بعدی دولت تجاری‌سازی این سیستم تا سال 2022 خواهد بود. این برنامه به کمپانی‌های ژاپنی کمک خواهد کرد تا در برابر شرکت‌های چینی، اروپایی و آمریکایی عملکرد بهتری داشته باشند زیرا خودروی خودران و هوش مصنوعی در حال بهبود است.
همچنین داشتن سرویس خودروهای خودران در بازی‌های المپیک می‌تواند راه را برای انجام همین کار در کشورهای دیگر هموار سازد و در رویدادهای جهانی بزرگ شاهد همین رویه باشیم.
آبه از سال 2012 که به عنوان نخست‌وزیر انتخاب شده چندین تغییر بزرگ را رونمایی کرده که باعث بهبود اقتصاد ژاپن شده است. از جمله این اقدامات می‌توان به استخدام نیروی کاری خانم بیشتر، کمتر کردن شکاف پرداختی بین کارکنان عادی و رسمی و افزایش میزان گردشگران اشاره کرد.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *