استون مارتین والکری AMR Pro رقبا را شرمنده خواهد کرد!

استون مارتین اذعان کرده خودروی مخصوص پیست والکری AMR Pro بیش از آن چیزی که باور داشته‌اند جا برای بهتر شدن دارد.
این خودروساز بریتانیایی در خبری رسمی اعلام کرده هایپرکار جدیدش بیش از 1000 کیلوگرم داون فورس تولید خواهد کرد و وزن آن تنها یک تن خواهد بود. آدریان نیووی در گفت‌وگو با اتوکار گفته که این میزان داون فورس شاید بهتر هم بشود.او می‌گوید:
داون فورسی که ما به دست آورده‌ایم واضح است که در مراحل اولیه تولید شده است. مدلی که شما الآن می‌بینید طرح‌های اولیه را دارد. البته که در آینده تغییرات زیادی را شاهد خواهیم بود.
خبرهای پیشین نشان می‌دادند که والکری AMR Pro می‌تواند داون فورسی در حد و اندازه‌های 1814 کیلوگرم داشته باشد.
صرف‌نظر از میزان داون فورس تولیدی، می‌دانیم که استون مارتین والکری AMR Pro دارای پیشرانه 12 سیلندر 6.5 لیتری تنفس طبیعی و یک پیشرانه الکتریکی خواهد بود. مجموع قدرت این خودرو به 1100 اسب بخار می‌رسد و برای ایجاد دردسر برای رکورد نوربرگ رینگ پورشه و لامبورگینی کافی خواهد بود.
موضوع جالب اینکه والکری بنا به گفته نیووی قرار نبوده از پیشرانه 12 سیلندر استفاده کند و قبلاً قوای محرکه‌ی 6 سیلندر توربو نیز در نظر گرفته شده بود.او خاطرنشان می‌سازد:
من زمان زیادی را صرف بررسی قوای محرکه مختلف کرده‌ام. انتخاب‌های واضح ما پیشرانه 6 سیلندر با یک یا دو توربو و یا اینکه یک پیشرانه 12 سیلندر تنفس طبیعی بوده است.
نیووی ادامه می‌دهد:
در نهایت من به این نتیجه رسیم که پیشرانه 12 سیلندر بهتر است زیرا ما از نظر جاسازی ساختاری دست بازتری داریم زیرا این پیشرانه توازن بسیار خوبی داشته و از نظر مشخصات لرزش و ناهنجاری و… بسیار متعادل است.

نیووی می‌گوید با وجود توربو شما نیازمند اینترکولر خواهید بود و خب وزن هم نسبتاً مشابه نمونه تنفس طبیعی خواهد بود. از نظر فنی پیشرانه 12 سیلندر فوق‌العاده است.

استون مارتین والکری AMR Pro در سال 2020 و اندکی پس از تحویل مدل‌های جاده‌ای به مشتریان در سال 2019 ظاهر خواهد شد.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *