افزایش قیمت خودروهای نیسان در ایران

موج گرانی خودروهای وارداتی ناشی از تصمیمات دولت برای افزایش شدید عوارض واردات خودرو تبدیل به سونامی شده و دیگر خودرویی را نمی‌توان یافت که مُهر گرانی بر آن نخورده باشد. خودروهای نیسان وارداتی به ایران نیز از این موج دور نمانده‌اند.
شرکت جهان نوین آریا به‌عنوان نماینده فروش و خدمات پس از فروش نیسان در کشور، طرح زمستانی فروش محصولات خود را با مقدمه افزایش قیمت آغاز کرد. هرچند این افزایش با توجه به افزایش قیمت‌های سایر رقبای آن چندان هم چشمگیر و غیر منصفانه به نظر نمی‌رسد. نیسان جوک اسکای پک به‌عنوان ارزان‌ترین خودروی نیسان در ایران ازاین‌پس با قیمت 168 میلیون تومان به فروش خواهد رسید. نسخه پلاتینیوم هم 179 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. البته جهان نوین آریا تسهیلاتی 70 میلیونی و یک ساله را نیز برای این دو تیپ درنظر گرفته است.

نیسان جوک تیپ اسکای پک و تیپ پلاتینیوم از موتوری چهار سیلندر به حجم 1.6 لیتر و تنفس طبیعی سود می‌برند که قدرتی 117 اسب بخاری و گشتاوری 158 نیوتن متری را ارائه می‌کند. هنوز از قیمت جدید نسخه قدرتمندتر توربوی اسپرت خبری منتشر نشده است.

از سویی قیمت برادر بزرگتر یعنی نیسان ایکس تریل نیز از 268 میلیون به 280 میلیون تومان افزایش یافته است. ایکس تریل، موتوری 2.5 لیتری دارد که قدرتی 171 اسبی را در اختیار گیربکسی CVT و تیپ ترونیک قرار می‌دهد. متاسفانه این خودرو نسخه قبل از فیس‌لیفت و مدل 2017 می‌باشد.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *