افزایش 40 درصدی تولید نیسان در چین

تاریخ: 04 شهریور 1397

ظاهراً نیسان و شریک چینی‌اش دانگ فنگ در حال سرمایه‌گذاری حدود 900 میلیون دلاری در تأسیسات ساخت خود هستند تا ظرفیت تولیدشان را به‌طور چشمگیری افزایش دهند. این موضوع تنها بخشی از برنامه‌های نیسان ژاپن برای قرار گرفتن در میان سه خودروساز پرفروش بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان می‌باشد.
این سرمایه‌گذاری جدید باعث افزایش 40 درصدی تولید نیسان در چین تا سال 2021 خواهد شد. نیسان تا آن زمان خواهد توانست سالانه 2.1 میلیون دستگاه خودرو در چین تولید نماید.
رویترز به نقل از یک منبع مطلع گزارش داده که نیسان تلاش دارد تا سال 2022 تعداد 2.6 میلیون دستگاه خودرو تولید کند. شایان ذکر است این خودروساز سال پیش 1.5 میلیون دستگاه خودرو در این کشور تولید کرده بود.
برنامه‌ی 5 ساله نیسان برای افزایش سهم خود در بازار چین روی خودروهای الکتریکی، برند ارزان‌قیمت چینی نیسان یعنی ونوسیا و ون‌ها و تراک های تجاری سبک تمرکز دارد.
جنرال موتورز و فولکس‌واگن حدود دو دهه است که بازار خودروی چین را در قبضه داشته و هر یک در سال حدود 4 میلیون دستگاه خودرو در این کشور می‌فروشند. نیسان به همراه تویوتا، فورد و هوندا پشت سر این دو غول جهانی قرار داشته و هر یک در سال یک‌میلیون و چند صد هزار دستگاه خودرو به فروش می‌رسانند.
نیسان از ظرفیت تولید افزایش یافته خود برای ساخت خودروهای الکتریکی و بنزینی با هر دو برند نیسان و ونوسیا استفاده خواهد کرد. نیسان و دانگ فنگ تأییدیه‌ی دولت چین برای افتتاح خط تولید جدید در ووهان را دریافت کرده‌اند. این شرکت دو تأسیسات ساخت دیگر هم دارد.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *