افشای تصاویر نسل جدید مرسدس بنز G کلاس پیش از رونمایی در دیترویت

تنها چند ساعت پس‌ازاینکه مرسدس بنز اولین مشخصات فنی رسمی نسل جدید G کلاس را منتشر کرد، مجموعه‌ای از تصاویر آن پیش از رونمایی رسمی به‌صورت آنلاین افشا شده است. به لطف این تصاویر می‌توان دید که آفرودر نمادین مرسدس بشدت مورد تجدیدنظر قرار گرفته و بر شکوه آن افزوده شده است اما تعجب‌برانگیز نیست که استایل بیرونی G کلاس تا حد زیادی مشابه قبل است و طراحی تکاملی دارد چراکه این ماشین میراث مرسدس بنز است و به همین دلیل باید ظاهر کلاسیک آن حفظ گردد.

بااین‌حال بزرگ‌ترین تغییرات ظاهری را می‌توان در چراغ‌های جلو، سپرها و جلوپنجره مشاهده کرد. درون لوگوی مرسدس بنز نیز سنسورها و رادارهای خودرو نصب شده است که برای تجهیزات رانندگی نیمه‌خودکار آن مورداستفاده قرار می‌گیرد؛ اما تغییرات اصلی و بنیادین نسل جدید G کلاس در زیر پوست آن صورت گرفته است که ازجملهٔ آن‌ها می‌توان به تعلیق مستقل جلو اشاره کرد. این تعلیق جدید نه‌تنها موجب می‌شود که خودرو در جاده‌های آنرود رفتار بهتری داشته باشد، بلکه توانایی‌های آفرود آن‌را هم ارتقاء می‌بخشد.

زاویهٔ ورود و خروج نسل جدید G کلاس به ترتیب برابر با 31 و 30 درجه بوده و می‌تواند حداکثر تا عمق 70 سانتیمتری آب فرو برود. همچنین فاصلهٔ خودرو از سطح زمین هم معادل 24 سانتیمتر است. برای انتقال نیرو در این اس‌یووی، یک گیربکس 9 سرعتهٔ اتوماتیک جدید در نظر گرفته شده که دارای ضریب سنگین است. علاوه بر این، نسل جدید G کلاس به سه دیفرانسیل با قابلیت قفل و یک حالت رانندگی کاملاً جدید بنام G-Mode هم مجهز شده است. همچنین مطمئناً مرسدس بنز پیشرانه‌های جدیدی را هم برای G کلاس تدارک دیده است اما فعلاً اطلاعاتی از آن‌ها در دست نیست و باید تا زمان رونمایی رسمی خودرو صبر کنیم.

G کلاس جدید برخلاف استایل بیرونی سنتی‌اش، از کابین کاملاً مدرنی سود می‌برد که به دو نمایشگر دیجیتالی و دو نگه‌دارندهٔ لیوان قابل جابجایی مجهز شده است. علاوه بر این، فضای داخلی خودرو نیز برای همهٔ سرنشینان افزایش پیدا کرده است به‌نحوی‌که حالا سرنشینان عقب از 15 سانتیمتر فضای پای بیشتر و 5.6 سانتیمتر فضای زانوی بیشتر بهره‌مند خواهند بود.

همان‌طور که در ابتدا اشاره شد، نسل جدید مرسدس بنز G کلاس رسماً در نمایشگاه دیترویت 2018 رونمایی خواهد شد که در 15 ژانویه کار خود را آغاز می‌کند؛ بنابراین در آن زمان از جزئیات و مشخصات کامل این خودرو همچون قوای محرکه و لیست کامل ویژگی‌های فنی مطلع خواهیم شد.

[دانلود ویدئو]

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *