انتشار تیزر هایپرکار جدید شرکت شلبی سوپرکارز

شرکت شلبی سوپرکارز را به یاد دارید؟ نه منظور آن شلبی نیست که نشان مار و سوپرشارژرها را روی فورد موستانگ نصب می‌کند بلکه ما در مورد شرکت SSC North America صحبت می‌کنیم یعنی شرکت فوق‌العاده‌ای که 10 سال پیش هایپرکاری بنام SSC Ultimate Aero را معرفی کرده و توانست با رسیدن به سرعت 412 کیلومتر در ساعت رکورد سرعت را بشکند. البته کاملاً قابل‌درک است که برای برخی این شرکت نیاز به یادآوری داشته باشد زیرا طی سال‌های گذشته خبری از این شرکت نبوده و به همین دلیل حتی ممکن است برخی تعجب کنند که این شرکت هنوز وجود دارد.
SSC Ultimate Aeroبااین‌حال SSC هنوز وجود دارد هرچند که پیدا کردن نشانه‌های حیاتش طی سال‌های اخیر بسیار دشوار بوده است. بعد از مدل Ultimate Aero که قطعاً خودرویی کاملاً واقعی و کاربردی بود، SSC در سال 2011 اعلام کرد که قصد ساخت هایپرکار جدیدی بنام Tuatara را دارد. این خودرو حداقل در قالب یک کانسپت ساخته شد و در نمایشگاه‌های خودروی مختلف به نمایش درآمد. قرار بود Tuatara در سال 2015 به تولید رسیده و در سال 2016 به بازار آید اما در حال حاضر در سال 2018 هستیم و کاملاً محرز است که هیچ خبری از این هایپرکار SSC وجود ندارد. بااین‌وجود حالا این شرکت آمریکایی تیزری از یک هایپرکار جدید را منتشر کرده که نشان می‌دهد SSC هنوز هم به دنبال ساخت هایپرکار است.
SSC Tuataraاما در این تیز چیز چندانی مشخص نیست و تنها شکل کلی یک خودرو با چراغ‌هایی LED دیده می‌شود. بااین‌حال شاید این خودرو نسخهٔ جدید یا تولیدی همان مدل Tuatara باشد زیرا خودرویی که در تیزر دیده می‌شود دقیقاً مثل Tuatara در عقب دارای اسپویلری است که بخش میانی آن وجود ندارد. درهرحال در زمان معرفی Tuatara، سازنده اعلام کرد که این هایپرکار 1350 اسب بخار قدرت داشته و توانایی دستیابی به سرعتی بیش از 400 کیلومتر در ساعت را دارد؛ اما هم‌اکنون زمان زیادی از آن سال گذشته و بنابراین شاید SSC نسخهٔ جدید و پیشرفته‌ای از آن هایپرکار را برای تولید آماده کرده باشد.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *