انتقاد فورد از برگزیت به خاطر کاهش چشمگیر درآمدها

تاریخ: 02 شهریور 1397

فورد از شک و تردیدهای موجود در برگزیت به خاطر کاهش قابل‌توجه 760 میلیون پوندی درآمدهای اروپایی خود انتقاد کرد.
این خودروساز آمریکایی می‌گوید هر اقدام موردنیاز را برای حفاظت از تجارت خود به کار خواهد گرفت. فورد همچنین خاطرنشان ساخته خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در درازمدت باعث ایجاد آسیب‌های بیشتر خواهد شد.
مدیران فورد می‌گویند کاهش 470 میلیون پوندی درآمدهای این شرکت تنها به خاطر افت ارزش پوند بریتانیا از زمان رفراندوم برگزیت در میانه سال 2016 بوده است.
جیم فارلی معاون رئیس‌کل فورد می‌گوید این خودروساز از طریق گفت‌وگوهای برگزیت به حضور در بریتانیا متعهد بوده و البته خاطرنشان می‌سازد نشانه‌های مثبتی از گفت‌وگوهای این کشور با اتحادیه اروپا دیده شده است.
البته در ماه‌های گذشته اتحادیه اروپا از قبول اکثر برنامه‌های بریتانیا به منظور اطمینان از دسترسی به بازار آزاد اروپا، بدون قبول تمامی قوانین بازار سر باز زده است.
فورد تنها خودروسازی نیست که نگرانی‌هایی اساسی درباره برگزیت دارد. مدیر اجرایی مک لارن آقای مایک فلوویت که درباره این مشکل سخن می‌گفت نگرانی و ترس خود از تأثیر منفی برگزیت روی تجارت این برند را ابراز داشته است.او می‌گوید:
در اولین روزی که برگزیت شکست بخورد چه اتفاقی خواهد افتاد؟ چگونه خواهیم توانست قطعات خود را وارد کرده و خودروها را صادر کنیم؟ خب ما واقعاً نمی‌دانیم که چگونه با دیگران تجارت خواهیم کرد.
فلوویت ادامه می‌دهد:
ما از تمامی این موارد نگران هستیم. من فکر می‌کنم مقامات بیشتر متأسف خودروسازانی هستند که در دهه 80 میلادی به بریتانیا آمده و سرمایه‌گذاری کرده‌اند و پایه و اساس تجارت بریتانیا با اروپا را تشکیل داده‌اند. اگر سیاست‌های تجارت با اروپا تغییر کند کل سرمایه‌گذاری این کمپانی‌ها زیر سؤال خواهد رفت.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *