انتقاد فولکس از فقدان ترمز اضطراری خودکار استاندارد در ون‌ها

فولکس‌واگن از دیگر ون سازان به خاطر عدم نصب استاندارد سیستم‌های ترمز اضطراری خودکار در خودروهای تجاری‌شان انتقاد کرد.
ترمز اضطراری خودکار یا همان AEB سیستمی خودکار است که در صورت تشخیص حسگرها مبنی بر اینکه تصادفی قریب‌الوقوع رخ می‌دهد و راننده نیز عکس‌العمل مناسبی ندارد خود وارد عمل شده و ترمز را فعال می‌کند. این سیستم برای پیش‌گیری از تصادفات در سرعت پایین و در مسیرهای شهری طراحی شده اما می‌تواند از وقوع تصادفات پرسرعت و یا حداقل کاهش اثرات آن نیز پیشگیری نماید.
Thatcham که موسسه تست و تحقیق بیمه صنعت خودرو در بریتانیا است از این تکنولوژی به عنوان یکی از چشمگیرترین پیشرفت‌های صورت گرفته در ایمنی خودرو از زمان نصب کمربند ایمنی یاد کرده است.
بنا به گفته فولکس‌واگن، استفاده از این سیستم در تمامی خودروهای تجاری بریتانیا می‌تواند از وقوع 2500 تصادف و حدود 350 فوتی و جراحت شدید در سال پیشگیری نماید.
و البته این خودروساز آلمانی ادعا می‌کند این تکنولوژی پتانسیل کاهش 38 درصدی تصادفات و حفظ جان 1000 انسان در دهه آینده میلادی را دارد.
مدیر خودروهای تجاری فولکس‌واگن می‌گوید:
ما مفتخریم که اعلام نماییم سیستم ترمز اضطراری خودکار را به‌صورت استاندارد در ون‌های خود نصب می‌کنیم. به تمامی مشتریان تضمین می‌دهیم مالک امن‌ترین و قابل‌اعتمادترین خودروهای تجاری خواهند بود.
او ادامه می‌دهد:
سیستم‌های ترمز اضطراری خودکار به معنی وجود خودروهای امن‌تر، تصادفات کمتر و بنابراین کاهش هزینه‌های ناوگانی و همچنین پتانسیل حفظ جان انسان‌ها می‌باشد. همه‌ی این‌ها اهدافی حیاتی برای خودروسازان است.
یکی از مسئولان موسسه Tatcham نیز خاطرنشان می‌سازد:
از آنجایی که تعداد تصادفات خودروهای جاری هر ساله افزایش می‌یابد بنابراین AEB ثابت کرده توانایی زیادی در پیشگیری از برخورد داشته و این سیستم‌ها را نباید نادیده گرفت.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *