ایمن‌ترین خودروهای سال 2017 در تست تصادف یورو NCAP

با تست حدود 70 دستگاه خودرو، سال 2017 با فاصله زیاد شلوغ‌ترین سال برای موسسه یورو انکاپ بوده است؛ اما در این میان یک خودرو نسبت به دیگر مدل‌ها برجسته‌تر بوده و آن نسل دوم ولوو XC60 است که عنوان ایمن‌ترین خودروی کلی را در این سال به خود اختصاص داده است. محصولات ولوو همواره به عنوان ایمنی‌ترین خودروها در صنعت خودروسازی شناخته می‌شوند و XC60 نیز با امتیاز 98 درصد در بخش سرنشینان بالغ و 95 درصد در بخش تجهیزات ایمنی از این قضیه مستثنا نیست.
معاون مرکز ایمنی خودروهای ولوو، مالین اکولم قول داده که تا سال 2020 هیچ‌کسی در محصولات جدید ولوو نه جان خود را از دست خواهد داد و نه مجروح خواهد شد. نتایج به دست آمده از تست‌های یورو انکاپ نیز نشان می‌دهد که ولوو در مسیر صحیحی قرار دارد.
ولوو در واقع اولین خودروسازی است که ادعا می‌کند در تست‌های ترمز اضطراری خودکار یورو انکاپ سه محصول برتر دارد. XC60، S90 و V90 امتیازات عالی در این بخش‌ها را کسب کرده‌اند.

در خبری مرتبط نیز باید گفت یورو انکاپ این هفته لیست بهترین خودروهای کلاس‌های گوناگون در سال 2017 را معرفی کرده است. نیازی به گفتن نیست که ولوو XC60 ستاره اصلی آن لیست بوده و سه محصول از فولکس‌واگن (پولو، T-Roc و آرتئون)، دو محصول سوبارو (ایمپرزا، XV) و اوپل کراس لند X نیز در آن به چشم می‌خورند.

اما در سال پیش یورو انکاپ با رویداد غیرمنتظره‌ای نیز مواجه شد: اولین خودروی بدون هیچ ستاره ایمنی! فیات پونتو که در سال 2005 عرضه شده در آن زمان 5 ستاره ایمنی کسب نموده بود اما تست‌های کنونی این موسسه هم‌اکنون بسیار سخت‌گیرانه‌تر بوده و از آنجایی که این سوپرمینی ایتالیایی در 12 سال پیش، هیچ به‌روزرسانی عمده‌ای نداشته بنابراین هر 5 ستاره خود را از دست داده است! بر همین اساس می‌توان انتظار داشت که بسیاری از خودروهای داخلی ما نیز در این آزمون حتی قادر به کسب کمترین امتیاز ممکن و یک ستاره نیز نباشند. موضوعی که اهتمام و توجه بیشتر مسئولان را طلب می‌نماید.

[دانلود ویدئو]

[دانلود ویدئو]

[دانلود ویدئو]

[دانلود ویدئو]

[دانلود ویدئو]

[دانلود ویدئو]

[دانلود ویدئو]

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *