بازگشت ایزتای مدرن با قوای محرکه الکتریکی!

56 سال از زمانی که تولید ایزِتای مشهور توسط ب‌ام‌و متوقف شد می‌گذرد اما یک کمپانی سوئیسی برنامه‌هایی برای معرفی دوباره این خودروی تک درب و دونفره با نام جدید میکرولینو دارد.
میکرولینو که تنها 2.4 متر طول دارد فضایی برای دو نفر را روی صندلی نیمکتی مهیا کرده و توانایی پارک متقابل را دارد. با توجه به دربی که در جلوی خودرو واقع شده، راننده و سرنشین مستقیماً خواهند توانست از خودرو پیاده شده و وارد پیاده‌رو شوند.
نیروبخش این کوچولوی خاطره‌انگیز اما مدرن یک پیشرانه الکتریکی با قدرت 20 اسبی و گشتاور 110 نیوتون متری بوده که باعث ایجاد حداکثر سرعت 90 کیلومتر در ساعتی می‌شود. این سرعت برای رانندگی شهری بیش از حد کافی است. کمپانی یاد شده این خودروی الکتریکی کوچک را با دو باتری 8 و 14.4 کیلووات ساعتی عرضه خواهد کرد. این دو باتری به ترتیب باعث ایجاد شعاع حرکتی 126 و 202 کیلومتری می‌شوند.
شارژ باتری با استفاده از سوکت برق خانگی در چهار ساعت انجام می‌شود درحالی‌که با استفاده از یک کانکتور تایپ 2 می‌توان این زمان را تنها به یک ساعت کاهش داد. تولید میکرولینو تا پایان سال جاری و توسط شرکت ایتالیایی تازاری که مالکت نیمی از سهام شرکت میکرولینو است شروع خواهد شد.
علیرغم ابعاد کوچک، این خودرو دارای فضای بار 300 لیتری بوده درحالی‌که کابین نیز با نیم‌نگاهی به کاهش هزینه‌ها طراحی شده است. همچنین دستگیره‌های درب این خودرو نیز از فیات 500 گرفته شده است.

تولید 100 دستگاه از این خودروی کوچک تا پایان سال جاری و توسط شرکت ایتالیایی تازاری، مالک پنجاه درصد از سهام شرکت میکرولینو شروع خواهد شد و قرار است در سال آینده نیز بین 1500 تا 2000 دستگاه از آن تولید شود. نهایتاً میزان تولید میکرولینو به 5 هزار دستگاه در سال افزایش خواهد شد. این کمپانی قبلاً بیش از 7200 سفارش برای خودروی خود دریافت کرده است. بهای میکرولینو از 12 هزار یورو آغاز می‌شود.

[دانلود ویدئو]

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *