بازگشت ب‌ام‌و به لمانز پس از هفت سال

تاریخ: 16 خرداد 1397

ب‌ام‌و در مسابقات موتور اسپورت گوناگونی حضور داشته و البته موفقیت‌هایی نیز به دست آورده است. این مسابقات شامل استقامت 24 ساعته لمانز نیز بوده است. باواریایی ها آخرین بار 7 سال پیش در لمانز حضور داشتند اما غیبت آن‌ها در این مسابقه آخر هفته جاری به پایان می‌رسد.
این خودروساز آلمانی دو خودروی جدید M8 GTE را در تست‌های پیش از مسابقات شرکت داده و اواخر این ماه نیز بازگشتی مهم به لمانز را اعلام خواهد کرد. این دو خودرو در خلال تست‌های پیش از مسابقات در مجموع 1200 کیلومتر را طی کرده‌اند.
بدین ترتیب این اولین باری است که بیمرها از سال 2011 تاکنون در لمانز می‌غرند. در آن سال بود که ب‌ام‌و M3 GT2 توانست به رتبه دوم در کلاس LMGTE Pro دست یابد. تنها پیروزی قاطع ب‌ام‌و در این مسابقات به سال 1999 و خودروی V12 LMR بازمی‌گردد که توانست تویوتا GT-One و آئودی R8R را شکست داده و پیروزی را به ارمغان بیاورد. این خودروساز البته جدای از حضور مستقیم در این مسابقات قوای محرکه خودروی مک لارن F1 GTR را نیز ساخته است. این خودرو در سال 1995 برنده مسابقات شد.
اما BMW امسال برای پیروزی قاطع رقابت نخواهد کرد و تیم برای اثبات اینکه در کلاس GTE Pro حرف‌های زیادی برای گفتن دارد باید بر برخی مشکلات اولیه غلبه نماید. ماه پیش دو خودروی BMW در مسابقه افتتاحیه فصل در اسپا حضور یافتند و پس از فورد، پورشه و فراری به رتبه‌های پنجم و هشتم رسیدند.
مدیر تیم BMW MTEK می‌گوید:
حضور دوباره در مسابقات لمانز خوب است. خودروها کاملاً خالی از مشکل بوده اما فقط برخی مسائل جزئی باقی مانده که آن‌ها را پیش از شروع مسابقه حل می‌کنیم. ما 1200 کیلومتر تست را انجام داده و اطلاعات خوبی به دست آورده‌ایم. ما کار زیادی را انجام خواهیم داد اما از تست‌های امروز بسیار خرسندم.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *