بررسی کادیلاک اسکالاد

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

اختصاصی پارس تیونینگ:

اتومبیل کادیلاک مدل اسکالاد (Escalade)، با عظمت و ابعاد بزرگ ظاهریش تبدیل به یک نماد تجمل آمریکایی شده است؛ سمبلی از برترینها، با رنگ کرومی چشمگیر، و کارایی بسیار بالا در حمل و نقل. با یک سواری مختصر در یکی از این اتومبیلها به راحتی به دلیل این امر پی میبرید؛ اتومبیل کادیلاک اسکالاد (Escalade) به نحو شگفت آوری سریع بوده، سرعت واکنش بسیاری بالایی دارد، و در عین حال از غنی ترین و مطلوبترین امکانات داخلی، برای یک خودروی کاری برخوردار است.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

در حال حاظر (2013) کادیلاک اسکالاد (Escalade) همچنان در چندین نسخه، با سه نوع طراحی مختلف بدنه، و دو نوع سیستم انتقال قدرت استاندارد و هیبرید (ترکیبی) عرضه میشود. امکان طول مضاعف (ESV) به معنی 21 اینچ طولانی تر شدن اتومبیل و توانایی جا دادن هشت نفر سرنشین بالغ است، و مدل EXT نیز به عنوان وانت کادیلاک اسکالاد (Escalade) ، در واقع یک نسخه ی بسیار مجلل از شورلت Avalanche است.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

مدل های هیبرید (ترکیبی) کادیلاک اسکالاد (Escalade) با فاصله ی محور جلو تا عقب کوتاه عرضه شدهاند، و تشابهات زیادی با جی ام سی Yukon هیبرید، و خودروهای اسپرت شورلت Tahoe هیبرید دارند. با این وجود، مشکل عدم مصرف بهینه ی سوخت تا حد زیادی برطرف شده است، به طوری که به لطف سیستم انتقال قدرت قوی و دارای عکسالعمل بالا، و تنظیم شاسی که تا حدی به شکل اسپورت انجام شده است، میزان مصرف سوخت (با استاندارد EPA) این خودروها به 11.75 لیتر در هر صد کیلومتر در داخل شهر، و 10.20 لیتر در هر صد کیلومتر در جاده رسیده است. شما میتوانید این نکته را که کادیلاک اسکالاد (Escalade) یکی از بزرگترین و سنگینترین خودروهای اسپرت لوکس بوده و دارای شباهتهایی به کامیون است را، تقریبا فراموش کنید. کادیلاک اسکالاد (Escalade) با داشتن یک موتور بزرگ (و پر مصرف) 6.2 لیتری V8 با قدرت 403 اسب بخار، و 417 پوند بر فوت گشتاور، بسیار سریع است، و بنا به ادعای برخی منابع، با وجود اینکه وزن کلی این اتومبیل بالغ بر 2.73 تن است، تنها در 6.5 ثانیه به سرعت 60 مایل در ساعت میرسد.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

عامل کلیدی برای دست یافتن به این امر، تولید نیروی گشتاور بسیار زیاد در دور موتور پایین، و وجود جعبه دندهی اتوماتیک 6 سرعته است، که اغلب اوقات مانند یک همراه و همسفر خوب عمل میکند. در عین حال، موتور V8 بسیار پر سر و صدا بوده (که در اتومبیل های لوکس نا معمول است)، و دارای ویژگی های یک خودروی پر ابهت است. با وجود چرخ بسیار بزرگ 22 اینچی که در بسیاری از از نسخه های کادیلاک اسکالاد (Escalade) عرضه میشود، مهندسین بخش شاسی موفق شده اند تا به شکل شگفت آوری، به لطف کنترل مغناطیسی رانش که روی بیشتر سری های اسکالاد (Escalade) عرضه میشود و به شدت هم مورد توصیه است، به این اتومبیل اسپرت عظیم الجثه یک حالت رانندگی با سرعت واکانش بالا ببخشند. کادیلاک اسکالاد (Escalade) 2013 از بیرون عظیم الجثه و با ابهت است، ولی در داخل نیز کم و کسری ندارد، و فضایی جادار، راحت، و همچنین لوکس و و باشکوه را ارئه میدهد، که به شکل معقولی بی سر و صدا نیز هست.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

فقط توجه داشته باشید که اگر خواهان چندکاره بودن خودرو به منظور حمل بار، و تاشو بودن صندلی ها (به منظور ایجاد فضا) هستید، احتمالا این اتومبیل انتخاب مناسبی برای شما نیست. طرح بدنه ی چهارچوب دار کادیلاک اسکالاد (Escalade) به مدل سال 2007 آن باز میگردد، و از آن زمان تا کنون دچار تحولات ساختاری عمده ای نشده است. جنرال موتورز در این مورد از ابتدا سنگ بنای کار را درست گذاشته است؛ حتی با وجود قوانین فدارل ایمنی در تصادفات امروزی که سختگیرانه تر شدهاند، اسکالاد (Escalade) در تمامی آزمایشات تصادفات قسمت جلو و طرفین در رده ی پنج ستاره ها جای میگیرد. تمامی مدل های کادیلاک اسکالاد (Escalade) سرشار از ویژگی های لوکس هستند؛ این صرفا سلیقه ی شما است که آن را چه مقدار انحصاری و خاص بخواهید، و مایل باشید تا چه سقفی بابت آن بپردازید. مدل پایهی Escalade و Escalade ESV برای مدیران و افراد سرشناسی که طالب اتومبیلی عالی هستند، مناسب است، و طراحی داخلی این اتومبیل نیز قابل ارتقا تا حد امکاناتی برابر لیموزین است، که میتوان این تغییرات را هم برای منظور های کاری و هم برای تفریحات انجام داد. اگر تمامی ویژگی های تکنولوژیکی به علاوهی ظاهر بی نظیر و در سطح عالی را میخواهید، باید نسخه ی پلاتینیوم را انتخاب کنید؛ این مدل شامل رینگ های 22 اینچی کرومی، روکش صندلی چرمی مخصوص Tehama، جا لیوانی های گرمکن و سردکن، چراغ پیشانی های LED، پانل ابزار آراسته شده با چرم، و بسیاری قابلیت های ارتقا ظاهری و زینتی میشود. سایر مشخصاتی که جا دارد به طور جداگانه به آنها اشاره شود، عبارتند از سیستم ناوبری صفحه لمسی هشت اینچی با قابلیت دریافت همزمان اطلاعات ترافیکی، سیستم صوتی دیجیتال 5.1 و دارای صدای فراگیر Bose، صندلی های جلوی دارای خنک کننده، و تخته رکاب های با قابلیت باز شدن اتوماتیک.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

مترجم : علیرضا فروغی فر
منبع: پارس تیونینگ

رعایت کردن کپی رایت نشانه شخصیت شماست.

درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *