بیست و پنجمین سالگرد تولید ولوو FH

ولوو در حال گرامیداشت بیست و پنجمین سالگرد تولید سری محصولات FH خود بوده و علیرغم گذشت ربع قرن از آغاز تولید این محصول سوئدی‌ها می‌گویند FH هنوز هم کامیون آینده است.
این کامیون سه بار در سال‌های 1994، 2000 و 2014 عنوان کامیون برتر سال را به دست آورده فروش حدود یک‌میلیون دستگاهی داشته و مدیرعامل ولوو تراکس آقای کلاوس نیلسون می‌گوید FH پایه و اساس تصویر ذهنی ولوو بوده و همه را به یاد دوران بسیار موفق این کمپانی سوئدی می‌اندازد.او می‌گوید:
ما به پایان رکود اقتصادی نزدیک می‌شدیم اما تصمیم گرفتیم حرکتی نو انجام دهیم و این حرکت یک موفقیت محض را به ارمغان آورد. ما FH را در زمانی صحیح عرضه کردیم و زمانی که اقتصاد و صنعت حمل‌ونقل جانی دوباره یافته بود جذاب‌ترین محصول را معرفی نمودیم.
بنا به گفته‌های مدیرعامل شرکت، کلید موفقیت این کامیون استفاده از شاسی جدید و آئرودینامیکی بود که باعث کاهش مصرف سوخت می‌شد. همچنین قوای محرکه ساختارشکن و طراحی کابین متمرکز روی راننده باعث شد این خودرو به موفقیت عظیمی دست یابد. شایان ذکر است در طراحی کابین FH از نظرات بیش از 1500 راننده استفاده شده است.
کابین این خودرو بین سال‌های 1993 تا 2008 حداقل سه فیس لیفت را داشته و در سال 2012 نیز نسل جدید FH با کابینی متفاوت و سیستم تهویه مطبوع یکپارچه عرضه شد. در سال 2013 نیز شاهد اضافه شدن فرمان دینامیک به این کامیون بوده‌ایم.
ولوو تراکس همچنین اولین برند کامیون سازی است که در سال 1995 اقدام به ارائه کیسه هوا کرده و در سال 1996 نیز سیستم FUPS را معرفی کرد که به پیشگیری از جدا شدن دماغه کامیون در زمان برخورد شاخ‌به‌شاخ با خودروهای دیگر کمک می‌کند.
گیربکس آی شیفت ولوو که بنا به گفته شرکت اولین نمونه اتوماتیک در نوع خود است نیز جایگاه ویژه‌ای در تکامل این کامیون داشته و با نیازهای گوناگون رانندگان همخوانی دارد.
ولوو می‌گوید گیربکس دوکلاچه آی شیفت به حمل‌ونقل‌های طولانی و منطقه‌ای به ویژه در سربالایی‌ها و مسیرهای پر پیچ و خم کمک شایانی کرده و تعویض دنده‌های آن با دقت صورت گرفته و از هدر رفت قدرت و گشتاور جلوگیری می‌نماید.
معرفی ولوو FH LNG در سال پیش همچنان سنت قدیمی ولوو را ادامه داده است. نیلسون می‌گوید این کامیون همان عملکرد دیگر کامیون‌های ولوو FH را با استفاده از بیوگاز یا گاز طبیعی فراهم می‌کند.

این مدیر ارشد خاطرنشان می‌سازد:
ما سفر و داستان فوق‌العاده احساس‌برانگیزی با FH داشته‌ایم و اخبار هیجان‌انگیز زیادی نیز در راه است. با توجه به تکنولوژی‌های جدید، ما واقعاً به ادامه راه موفقیت‌آمیز خود اطمینان داریم.
بی‌شک می‌توان گفت سال‌های آینده حتی جذاب‌تر از 25 سال پیش خواهد بود…

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *