تأیید تولید لامبورگینی آونتادور SVJ رودستر

زمانی که لامبورگینی آونتادور SVJ در گردهمایی پبل بیچ معرفی شد حرفی از تولید نسخه رودستر این خودرو به میان نیامد اما اگر رویه‌ی چند سال اخیر لامبورگینی را ملاک قضاوت قرار دهید نهایتاً شاهد تولید مدل روباز آونتادور SVJ نیز خواهیم بود. بنا بر خبر جدیدی که منتشر شده گفته می‌شود دیر یا زود SVJ رودستر معرفی می‌شود.
دقیقاً یک هفته پیش یک دستور مدیریتی توسط هیئت‌مدیره منابع هوایی کالیفرنیا CARB امضا شد و در آن تأییدیه چهار مدل لامبورگینی آونتادور شامل S کوپه، S رودستر، SVJ کوپه و SVJ رودستر دیده می‌شد.
تنها تکه‌ی پازل که فعلاً در دسترس نیست این است که سقف تولید 900 دستگاهی این خودرو شامل مدل‌های رودستر هم هست یا اینکه فقط دربرگیرنده SVJ کوپه خواهد بود. مدل پیش از SVJ که SV نام داشت در تیراژ 600 دستگاه برای کوپه و 500 دستگاه برای رودستر تولید شد.
اما از نظر پرفورمنس حدس می‌زنیم مدل رودستر نیز از همان ویژگی‌های برادر کوپه برخوردار باشد. پیشرانه 12 سیلندر 6.5 لیتری تنفس طبیعی SVJ کوپه قدرت 770 اسب بخاری و گشتاور 720 نیوتون متری دارد. اگر لامبورگینی به ثبت رکورد سریع‌ترین کانورتیبل نوربرگ رینگ علاقه داشته باشد شاید SVJ رودستر بتواند این عنوان را به چنگ آورد.
مدل کوپه تنها به 2.8 ثانیه زمان نیاز دارد تا از سکون به تندی 100 کیلومتر در ساعت برسد. شتاب صفر تا 200 کیلومتر در ساعت آونتادور SVJ نیز برابر با 8.6 ثانیه بوده و حداکثر سرعت آن نیز 350 کیلومتر در ساعت است. البته انتظار می‌رود مدل رودستر به خاطر سنگین‌تر بودن کمی کند باشد. مدل SV رودستر در مقایسه با نسخه سقف ثابت 50 کیلوگرم سنگین‌تر بود و این روی شتاب گیری و حداکثر سرعت آن تأثیر گذاشته بود.
شاید رونمایی رسمی مدل رودستر زودتر از آنچه که فکر می‌کنیم باشد زیرا قبلاً هم شاهد چنین حرکتی بوده‌ایم. آونتادور SV رودستر تنها چند ماه پس از پرده‌برداری از مدل کوپه پدیدار شده بود.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *