تردید جگوار برای تولید آی پیس SVR با شتاب 1.8 ثانیه‌ای!

تاریخ: 09 خرداد 1397

از زمان معرفی شاسی‌بلند الکتریکی جگوار آی پیس تاکنون شایعاتی درباره تولید نسخه پرفورمنس این خودرو وجود داشته است. دپارتمان خودروهای خاص جگوار قبلاً علاقه خود به ساخت آی پیس SVR را ابراز کرده اما هم‌اکنون با اخبار منتشر شده به نظر می‌رسد احتمال تولید چنین خودرویی در حال آینده نزدیک وجود دارد.
مدیر برنامه‌ریزی تولید این شرکت هانو کینر در مصاحبه با اتوکار گفته که تولید آی پیس SVR از نظر تئوری توجیه‌پذیر است؛ اما یک مشکل وجود دارد و آن اینکه جگوار نگران است قدرت این خودرو در صورت تولید بیش از حد باشد. کینر اضافه می‌کند این خودرو در صورت تولید شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت کمتر از 2 ثانیه خواهد داشت.
او گفته است:
بله ما می‌توانیم به شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت 1.8 ثانیه‌ای دست پیدا کنیم. این خبر خوبی است اما زمانی که آن را یک یا دو بار امتحان کردید شاید به خاطر قدرت زیاد دیگر نخواهید چنین کاری را انجام دهید.
مدیر جگوار اضافه می‌کند:
من نگرانم که گشتاور و پرفورمنس آنی این خودرو برای رانندگان غیرحرفه‌ای بیش از حد باشد. شاید جگوار برخی محدودیت‌ها را روی این خودرو اعمال کند بنابراین پرفورمنس آن می‌تواند تعدیل شده باشد.
آی پیس کنونی که سریع‌تر از تسلا مدل X 75D می‌باشد از باتری لیتیوم-یونی 90 کیلووات ساعتی که قدرت 394 اسبی و گشتاور 694 نیوتون متری تولید می‌کند سود می‌برد. این قوای محرکه باعث ایجاد شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت 4.5 ثانیه‌ای شده و به همین خاطر آی پیس معمولی تقریباً با اف پیس SVR برابری می‌کند.
اگرچه جگوار درباره خروجی پیشرانه آی پیس SVR نگران است اما این به معنی کنار گذاشتن کل برنامه‌های شرکت نیست. کینر گفته است که احتمالاً بیش از یک روش را می‌توان به کار گرفت اما قطعاً فضای کافی برای تولید خودروهای الکتریکی پرفورمنس وجود دارد. امیدواریم جگوار آی پیس SVR را در آینده‌ای نزدیک ببینیم.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *