تصاویر جاسوسی از هیوندای آیونیک فیس لیفت

تاریخ: 28 مرداد 1397

اوایل سال جاری طیفی از به‌روزرسانی‌ها برای هیوندای آیونیک 2019 اعلام شد اما خریدارانی که به دنبال یک هاچبک دوستدار محیط‌زیست هستند شاید بخواهند دست نگه دارند زیرا تصاویری جاسوسی از نسخه به‌روز شده این خودرو در آمریکا ثبت شده است.
این آیونیک فیس لیفت شده که در میان خودروهای پروتوتایپ زیادی در پارکینگ یک هتل مشاهده شده دارای پوشش‌های استتاری زیادی بوده اما با این وجود هم می‌توان یک جلوپنجره جدید با الگویی متفاوت را تشخیص داد. این جلوپنجره ما را به یاد نسل جدید سانتافه می‌اندازد. تشخیص تغییرات بیشتر سخت است اما به نظر می‌رسد این خودرو همچنین از چراغ‌های جلوی اصلاح شده و سپر عقب متفاوت با ورودی‌های هوای جدید سود می‌برد.
با حرکت به سمت عقب شاهد پنهان شدن مناسب تغییرات هستیم. با این وجود به نظر می‌رسد چراغ‌های عقب هم جدید هستند.
عکاسان صنعتی تصویری از کابین آیونیک فیس لیفت ثبت نکرده‌اند اما احتمال دارد که بخش داخلی نیز برخی به‌روزرسانی‌های تریم و تکنولوژی را داشته باشد. به احتمال زیاد عمده تمرکز هیوندای روی سیستم‌های کمک راننده بیشتر همچون ترمز اضطراری خودکار، دستیار حفظ خودرو بین خطوط و کروز کنترل هوشمند خواهد بود.
هنوز مشخص نیست که آیا آیونیک فیس لیفت تغییراتی در پرفورمنس نیز خواهد داشت یا خیر. البته احتمال انجام این کار وجود دارد زیرا تکنولوژی باتری و هیبریدی در حال پیشرفت می‌باشد.
در صورت عدم‌تغییر قوای محرکه، آیونیک مورد بحث با پیشرانه 4 سیلندر 1.6 لیتری و یک واحد الکتریکی عرضه خواهد شد و قدرت ترکیبی 139 اسبی خواهد داشت.
مدل پلاگین هیبریدی آیونیک از همان پیشرانه سود برده اما دارای واحد الکتریکی قوی‌تر و مجموعه باتری لیتیوم-یونی بزرگ‌تر 8.9 کیلووات ساعتی می‌باشد. اگرچه قدرت ترکیبی این مدل هنوز هم 139 اسب بخار است اما در حالت الکتریکی محدوده حرکتی 46 کیلومتری دارد.
نهایتاً به مدل آیونیک الکتریکی می‌رسیم که فاقد پیشرانه بنزینی بوده و از پیشرانه الکتریکی با قدرت 118 اسب بخار و گشتاور 295 نیوتون متر استفاده می‌کند. به لطف مجموعه باتری 28 کیلووات ساعتی، رانندگان انتظار محدوده حرکتی 200 کیلومتری را خواهند داشت.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *