تعیین مدیرعامل موقت برای آئودی

تاریخ: 02 تیر 1397

تنها چند روز از بازداشت راپرت استادلر، مدیرعامل آئودی به خاطر نقش او در رسوایی دیزل گیت گروه فولکس‌واگن می‌گذرد؛ اما این خودروساز در تعیین جانشین استادلر وقت را تلف نکرده و اقدام به تعیین مدیرعامل موقت کرده است.
Rupert Stadlerاین سمت هم‌اکنون به آبراهام (برام) شات رسیده، فردی که مدیر فروش و بازاریابی آئودی می‌باشد. برام شات در وطن خود یعنی هلند مدتی مدیر دایملر بوده و سپس به ایتالیا رفته و نهایتاً به گروه فولکس‌واگن پیوسته است. او مدیر بخش فروش و بازاریابی خودروهای تجاری این گروه بوده و اخیراً نیز مدیر فروش و بازاریابی آئودی بوده است.
Bram Schotاستادلر در بیانیه‌ای خواهان انتقال مسئولیت‌هایش به یکی از اعضای هیئت‌مدیره شده است. البته هنوز مشخص نیست که او چقدر در بازداشت به سر خواهد برد اما تا زمان آزادی شات وظایف او را انجام خواهد داد.
استادلر از سال 1997 تاکنون پست‌های ارشدی در گروه فولکس‌واگن داشته و از سال 2010 مدیرعامل آئودی بوده است. او جدیدترین مدیری است که قربانی رسوایی دیزل گیت شده و پیش از آن مارتین وینترکورن و هربرت دایس نیز با اتهامات سنگینی مواجه شده‌اند؛ و البته حسی به ما می‌گوید که بازداشت استادلر نیز آخرین خبر درباره دیزل گیت نخواهد بود.
فولکس‌واگن که بزرگ‌ترین خودروساز اروپا می‌باشد به خاطر نصب دستگاه‌های تقلبی که آلایندگی حدود 11 میلیون خودروی دیزلی در تست‌های آلایندگی را کمتر از میزان واقعی نشان می‌دادند گناهکار شناخته شد.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *