تلاش هنسی ونوم F5 برای دستیابی به سرعت 480 کیلومتر در ساعت

از زمانی که هنسی پرده از هایپرکار جدید خود یعنی F5 برداشته است، همواره از توانایی این ماشین برای رسیدن به حداکثر سرعت 480 کیلومتر در ساعت و رکورد زنی آن صحبت بوده است. هرچند تولید رسمی ونوم F5 از اواخر سال 2019 آغاز می‌شود اما این شرکت آمریکایی هم‌اکنون یک دستگاه از این ماشین را ساخته است. قرار است از این نمونه اوایل سال آینده برای ثبت رکورد حداکثر سرعت استفاده شود.

هنسی در این رابطه گفته است:
اهداف ما همواره وحشتناک بوده است و هنگامی‌که به یک هدف می‌رسیم به دنبال هدف بعدی و صعود به قلهٔ بعدی می‌رویم. قلهٔ بزرگ و اصلی ما طراحی، توسعه و ساخت خودروی سفارشی خودمان بود. ما بیش از 27 سال است که در این زمینه فعالیت داریم و به‌عنوان سازندهٔ سریع‌ترین خودروها شناخته شده‌ایم. ما در سال 2014 بوگاتی ویرون را با ونوم GT شکست دادیم اما هدف بعدی ما چیست؟

ونوم F5 به یک نیروگاه 7.4 لیتری V8 بای‌توربو مجهز است که توانایی تولید 1600 اسب بخار قدرت و 1760 نیوتن متر گشتاور را دارد. همچنین هنسی ادعا می‌کند که وزن این خودرو کمتر از 1360 کیلوگرم بوده و ضریب آئرودینامیک آن‌هم برابر با 0.33 است. بعلاوه این هایپراسپرت به شاسی فیبر کربنی، سیستم کنترل کشش و تعلیق قابل تنظیم هم مجهز شده است؛ اما چیزی که فقدان آن در ونوم F5 کاملاً احساس می‌شود سیستم آئرودینامیکی فعال است یعنی سیستمی که امروزه در بین هایپرکارها بسیار رایج است.

بااین‌حال هرچند ونوم F5 از داشتن چنین تکنولوژی‌ای محروم است اما هنسی ادعا کرده است که پیشرانهٔ بای‌توربوی آن می‌تواند نیروی موردنیاز برای رسیدن به سرعت 480 کیلومتر در ساعت را فراهم کند. هنسی اما نامی از طراح این هایپرکار نبرده است. او صرفاً اشاره کرده که طراح ونوم F5 هم‌اکنون با برندهای دیگر کار می‌کند اما می‌خواهد ناشناس بماند درحالی‌که یکی از بهترین طراحان دنیا محسوب می‌شود. درهرحال به‌احتمال‌زیاد آزمایش رکورد زنی حداکثر سرعت ونوم F5 در مقر هنسی یعنی در تگزاس صورت خواهد گرفت.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *