توقف تولید موقتی آئودی RS3 به خاطر قوانین آلایندگی جدید

تاریخ: 06 شهریور 1397

به جرات می‌توان گفت برنامه تست هماهنگ خودروهای سبک یا همان WLTP دردسرهای زیادی برای گروه فولکس‌واگن ایجاد کرده است. تاکنون محصولات برندهای فولکس‌واگن، سئات و پورشه تحت تأثیر این تست‌های جدید قرار گرفته‌اند و هم‌اکنون نیز قرعه به نام آئودی افتاده است.
به تازگی پیکربندی آنلاین آئودی RS3 از سایت آئودی استرالیا حذف شده و اصحاب رسانه دلیل این کار را از ارباب حلقه‌ها جویا شده‌اند. دلیل این کار توقف تولید موقتی RS3 اسپورت بک و سدان به دلیل قوانین تست جدید اعلام شده است.
این تصمیم همچنین بازار استرالیا را نیز تحت تأثیر قرار داده اما آئودی اعلام کرده تولید محصول موردنظر را از سال آینده از سر خواهد گرفت. این خودروساز آلمانی اطمینان دارد عدم تولید موقتی این خودرو مشکل زیادی در پی ندارند زیرا مدل‌های کنونی تولید شده کفاف تقاضای بازار در چند ماه آینده را خواهد داد.
با خاتمه تولید گلف GTI و کاهش 10 اسب بخاری قدرت گلف R به منظور پاس کردن تست‌های آلایندگی WLTP، برخی افراد طبیعتاً درباره احتمال دست‌کاری قدرت پیشرانه 5 سیلندر آئودی احساس نگرانی خواهند داشت. هنوز سخن گفتن درباره تأثیر این تست‌ها روی میزان قدرت تولیدی پیشرانه 5 سیلندر 2.5 لیتری آئودی زود است. این پیشرانه هم‌اکنون قدرت 394 اسب بخاری و گشتاور 480 نیوتون متری دارد.

اما ترکش‌های تست‌های جدید آلایندگی تنها به فولکس‌واگن برخورد نکرده زیرا پژو نیز مجبور شد تولید مدل 308 GTi را متوقف کند. همچنین سری 7 بنزینی نیز دیگر در لیست فروش این خودرو دیده نمی‌شود. البته مدل‌های الکتریکی شده‌ی 740e و 740Le هنوز هم در دسترس هستند.

سخن پایانی اینکه ما پیکربندی آئودی آلمان را بررسی کرده و فهمیدیم که فروش مدل‌های 2018 آئودی RS3 اسپورت بک و سدان تکمیل شده است. بدین ترتیب مشتریان نخواهند توانست این خودروها را بخرند اما آئودی اعلام کرده مدل‌هایی که قبلاً خریداری شده‌اند هم‌اکنون در نمایندگی‌ها موجود می‌باشند.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *