توقف عرضه برخی محصولات جدید پورشه در اروپا

تاریخ: 13 خرداد 1397

پس از انتشار خبری درباره احتمال توقف عرضه تمامی محصولات جدید پورشه در اروپا این خودروساز آلمانی گفته که تنها فروش برخی محصولات به‌صورت موقتی متوقف خواهد شد. البته این شرکت اشاره‌ای به اینکه کدام خودروها عرضه نخواهند شد نداشته و البته درباره زمان عرضه دوباره آن‌ها نیز سخنی به میان نیاورده است. ظاهراً دلیل عدم عرضه محصولات پورشه به دلیل عدم همخوانی آن‌ها با قوانین زیست‌محیطی می‌باشد.
خبر قبلی منتشر شده کاملاً جالب‌توجه بوده و در آن گفته شده که نمی‌توان برخی محصولات پورشه را در وب‌سایت این شرکت پیکربندی کرد. البته به نظر می‌رسد در سایت این شرکت دو نوشته بسته به مدل و تریم انتخابی ظاهر می‌شود. در اولین نوشته آمده است: “به دلیل بازنگری مدل‌های آینده، خودروی انتخابی فعلاً قابل انتخاب نیست.”
در دومین نوشته هم آمده است: “مدلی که شما انتخاب کرده‌اید دیگر در دسترس نبوده و می‌توانید مدل دیگری را انتخاب کنید.”
اما نتیجه‌گیری هر دو نوشته وب‌سایت پورشه این است: “با این وجود ما دوست داریم به شما فرصت ادامه بازدید از پیکربندی آنلاین را بدهیم. اگر به خودروهای جدید و البته کم کارکرد علاقه‌مند هستید لطف با مرکز پورشه تماس بگیرید.”
بنا به نوشته سایت پورشه، مدل‌هایی که در کوتاه‌مدت در دسترس نیستند شامل 718، پانامرا و کاین می‌باشد. برای ماکان چارچوب زمانی ذکر نشده و البته در مورد 911 نیز بسته به تریم انتخابی وضعیت متفاوت است. برای مثال مدل 911 GT3 چارچوب زمانی نداشته درحالی‌که برای 911 GT3 RS این نوشته در سایت ظاهر می‌شود: “در کوتاه‌مدت عرضه نمی‌شود.”
این توقف فروش درست زمانی صورت می‌گیرد که تست‌های WLTP و RDE از اول سپتامبر عملی شده‌اند. این دو تست جدید جایگزین تست قبلی NEDC شده‌اند. تست‌های جدید مبتنی بر معیارهای آزمایشگاهی بوده اما فاکتورهایی همچون رینگ‌های بزرگ‌تر، صندلی‌های گرم‌کن‌دار، سیستم تهویه، سیستم چهار چرخ محرک و شرایط واقعی که مصرف سوخت و آلایندگی را تحت تأثیر قرار می‌دهند را هم بررسی می‌کنند.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *