توقف فروش آئودی A6 و A7 به خاطر مشکل ایربگ

تاریخ: 02 تیر 1397

آئودی تا مدت زمانی نامعلوم فروش مدل‌های جدید A6 و A7 در آمریکا را به خاطر یک حسگر معیوب در برخی صندلی‌ها متوقف خواهد کرد. این خودروساز آلمانی همچنین تمامی نمونه‌های فروخته شده به عنوان مدل سال 2012 تا 2018 را به منظور بررسی بیشتر به نمایندگی‌ها فراخوان خواهد کرد.
حسگر یاد شده که برای تشخیص اینکه سرنشین جلویی در خودرو حضور دارد یا خیر طراحی شده در صورت معیوب بودن باعث عدم باز شدن کیسه هوا در زمان وقوع تصادف خواهد شد. در کل 139249 دستگاه از دو مدل یاد شده تحت تأثیر فراخوان بوده و از ژانویه 2011 تا آوریل 2018 به صندلی‌های سوپر اسپورت استاندارد یا سفارشی مجهز بوده‌اند.
خوشبختانه هیچ فوتی یا مصدومی در نتیجه این عیب به آئودی گزارش نشده اما این برند هنوز آماده حل مشکل پیش آمده نیست. ذکر این نکته مهم است که مدل‌های فروخته شده در بیرون از بازارهای آمریکا شامل این فراخوان نیستند.
برای بررسی سریع اینکه خودرو دارای این حسگر معیوب است یا خیر باید این کار را انجام داد: اگر چراغ نشان دهنده هشدار غیرفعال بودن کیسه هوای سرنشین جلویی حتی در زمانی که فرد در صندلی حضور دارد فعال باشد بنابراین حسگر یاد شده خراب است. در این صورت مشتریان باید از صندلی جلو و یا خود خودرو استفاده نکنند و با نزدیک‌ترین نمایندگی تماس بگیرند. البته راندن این دو مدل مشکل خاصی نداشته و آئودی در نهایت با مالکان برای بازرسی یاد شده تماس خواهد گرفت.
سال پیش هم آئودی A6 مدل سال‌های 2012 تا 2015 به خاطر ریسک داغ شدن پمپ خنک‌کننده برقی که می‌توانست منجر به آتش‌سوزی شود فراخوان شد. این فراخوان شامل حدود 583 هزار دستگاه از مدل‌های مجهز به پیشرانه 4 سیلندر 2 لیتری توربو شده بود. طی یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری، در صورتی که ذرات مختلف باعث مسدود شدن پمپ شوند الکتریسیته انتقالی به آن کاهش یابد.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *