تولید رولزرویس الکتریکی، جدی‌تر از همیشه!

رولزرویس در سال 2011 کانسپت 102EX را معرفی نمود اما این روند در آینده ادامه پیدا نکرد.
البته در همیشه روی یک پاشنه نمی‌چرخد زیرا یک عضو هیئت‌مدیره ب ام و اخیراً در مصاحبه با اتوموتیو نیوز اروپا گفته است: “از نظر من شکی وجود ندارد که شما در آینده یک رولزرویس الکتریکی را خواهید دید.” او می‌گوید از زمان معرفی نسل جدید فانتوم تعدادی از مشتریان درباره تولید یک خودروی الکتریکی سؤالاتی را پرسیده‌اند اما مدیر ب ام و می‌داند که توسعه یک خودروی الکتریکی به این آسانی‌ها نیست زیرا قوای محرکه الکتریکی را نمی‌توان در پلتفرم فریم فضایی آلومینیومی کنونی که معماری لوکس نام دارد بکار برد.

Schwarzenbauer می‌گوید یک رولزرویس الکتریکی باید از پلتفرم متفاوتی استفاده کند اما نیازی به توسعه چنین معماری‌ای نیست زیرا آن‌ها به راحتی می‌توانند تطبیقی پذیری بالایی داشته باشند.
هنوز حرفی درباره زمان تولید چنین خودرویی زده نشده اما عضو هیئت‌مدیره ب ام و می‌گوید این کمپانی سؤالات زیادی از مصرف‌کنندگان درباره خودرویی الکتریکی پرسیده و آن‌ها خواهان خودرویی با محدوده الکتریکی بین 500 تا 600 کیلومتر بوده‌اند. او همچنین به این نکته اشاره می‌کند که رولزرویس الکتریکی می‌تواند کمی متفاوت‌تر از مدل‌های مرسوم باشد اما فکر نمی‌کند که جلوپنجره نمادین کمپانی به این زودی‌ها تغییر یابد.
Schwarzenbauer جدای از صحبت درباره خودروهای الکتریکی گفته که نباید انتظار داشت رولزرویس حداقل در 10 تا 15 سال آینده سیستم خودران سطح 5 را داشته باشد. همچنین گفته شده ب ام و iNext آینده با سیستم رانندگی خودران سطح 3 عرضه خواهد شد. قبلاً گفته شده بود این خودرو دارای سیستم سطح 5 خواهد بود. مدیر باواریایی ها تصریح کرده این خودرو از نظر فنی دارای قابلیت سطح 5 خواهد بود اما ب ام و معتقد نیست که دنیا در سال 2021 آماده عرضه چنین سیستم‌های خودرانی باشد.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *