تولید یک‌میلیون دستگاه شاسی‌بلند توسط اشکودا

تاریخ: 02 شهریور 1397

اشکودا در سال 2009 و با تولید مدل یتی وارد بازار شاسی بلندها شد و در کل تعداد 684500 دستگاه از این خودرو را تولید نمود. شایان ذکر است مدل یتی انتهای سال پیش به خاطره‌ها پیوست؛ اما جایگزین این خودرو یعنی کاروک قبلاً فروش 87800 دستگاهی داشته درحالی‌که برادر بزرگ‌تر آن یعنی کودیاک به‌صورت 7 نفره هم عرضه می‌شود و به خانه 215700 نفر راه یافته است.
جدیدترین محصول اشکودا برای بازار چین یعنی کامیک نیز پیش از این 12 هزار سفارش را دریافت کرده است. با جمع کردن تمامی این اعداد به رکورد تولید یک‌میلیون دستگاه شاسی‌بلند توسط زیرمجموعه چکی فولکس‌واگن می‌رسید.
یک میلیونمین شاسی‌بلند تولیدی اشکودا یک دستگاه کاروک از نوع تریم Ambition است که در تأسیسات Kvasiny ساخته شده و دارای رنگ بدنه سبز است. نیروبخش این قدبلند پیشرانه 1.5 لیتری توربو با قدرت 150 اسب بخار بوده و همکار پیشرانه هم یک گیربکس آپشنال DSG می‌باشد. این کراس اوور کامپکت قبلاً توسط خریداری اسپانیایی سفارش داده شده است.
اشکودا نه تنها در خانه‌ی خود یعنی جمهوری چک اقدام به تولید شاسی‌بلند می‌کند بلکه در چین و روسیه نیز سایت تولید دارد. این خودروساز همچنین به‌صورت موقت در آلمان هم اقدام به تولید شاسی بلندهای خود کرده تا پاسخگوی نیازهای رو به افزایش مشتریان باشد. شاسی‌بلند کلاس C اشکودا حداقل تا پایان دهه میلادی جاری در تأسیسات فولکس‌واگن ساخته خواهد شد. در همین مکان بدنه اشکودا فابیا هم رنگ‌آمیزی می‌شود. این تأسیسات میزبان مونتاژ شاسی‌بلند تیگوان و پورشه کیمن بوده و در سال 2020 هم فولکس T-Roc کانورتیبل در آن تولید خواهد شد.
اشکودا بازهم سبد محصولات شاسی‌بلند خود را گسترش خواهد داد و در نمایشگاه ژنو 2019 اقدام به معرفی نسخه تولیدی کانسپت ویژن X خواهد نمود. این خودرو یک شاسی‌بلند ساب کامپکت بوده و قرابت نزدیکی با سئات آرونا و فولکس‌واگن T-Cross خواهد داشت.
اولین شاسی‌بلند اسپورت و RS نشان اشکودا نیز چند وقت دیگر در نمایشگاه خودروی پاریس رونمایی خواهد شد. اشکودا کودیاک RS عنوان سریع‌ترین شاسی‌بلند 7 نفره نوربرگ رینگ را در اختیار دارد.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *