تکنولوژیک‌تر شدن نیسان روگ اسپورت، قشقایی و آلتیما 2019

تاریخ: 27 اردیبهشت 1397

بیش از 120 هزار دستگاه از محصولات نیسان که به سیستم پروپایلوت مجهز هستند هم‌اکنون در سراسر جهان تردد می‌کنند و این خودروساز ژاپنی به تازگی اقدام به عرضه این سیستم در محصولات بیشتری کرده است.
نیسان در بیانیه اخیر خود گفته که سیستم دستیار راننده پروپایلوت در مدل‌های روگ اسپورت بازار آمریکا و قشقایی کانادا نصب خواهد شد. این سیستم از اواخر سال جاری در دو خودروی یاد شده و در سال 2019 روی سدان آلتیما موجود خواهد بود.
همچنین تا پایان سال مالی 2022 این بسته تکنولوژی کمک‌راننده روی 20 خودرو نصب و در 20 بازار عرضه خواهد شد. نیسان می‌گوید این حرکت بخشی از برنامه M.O.V.E شرکت تا سال 2022 می‌باشد.
مدیر ارشد برنامه‌ریزی نیسان می‌گوید:
پروپایلوت یک تکنولوژی نمادین برای حمل‌ونقل هوشمند نیسان بوده و دید ما به چگونگی راندن و یکپارچگی خودروها با جامعه را نشان می‌دهد. این تکنولوژی موردقبول مشتریان بوده و ما از گسترش آن روی محصولات محبوبی همچون آلتیما، ایکس تریل و روگ اسپورت خرسندیم.
تکنولوژی پروپایلوت که در ابتدا روی مینی ون سرنای ژاپن در سال 2016 معرفی شده نهایتاً به دیگر خودروها همچون قشقایی بازار اروپا، ایکس تریل بازار ژاپن، روگ بازار آمریکا و نسل دوم لیف راه یافته است.
این سیستم که در ابتدا به عنوان نسخه بهبود یافته کروز کنترل تطبیقی و هوشمند معرفی شده بود هم‌اکنون به سیستم کمک‌راننده مشهور شده است. پروپایلوت نیسان با ترکیب کروز کنترل هوشمند با دستیار فرمان کار کرده و به راننده اجازه می‌دهد تا در ترافیک نیمه سنگین حرکت کرده و خودرو را بین لاین ها نگه دارد و فاصله و سرعت مناسب با خودروی جلویی را حفظ کند. این سیستم را می‌توان با فشار یک دکمه روی فرمان فعال کرد.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *