تیزر رسمی نسخه پرچم‌دار ب‌ام‌و Z4 جدید

تاریخ: 15 خرداد 1397

چه زمانی نسل جدید ب‌ام‌و Z4 برای اولین بار شکار شد؟ پاسخ این سؤال ژانویه سال 2016 است. هم‌اکنون و در ژوئن سال 2018 ما هنوز این رودستر جدید را به‌طور کامل ندیده‌ایم اما حداقل می‌دانیم که تیزر رسمی Z4 جدید منتشر شده است. این یک خودروی تست عادی نیست زیرا با نسخه Z4 M40i روبرو هستیم، خودرویی که گل سرسبد این خانواده بوده زیرا نسخه کامل Z4 M وجود نخواهد داشت.
ب‌ام‌و اطلاعات زیادی را دراین‌باره منتشر نکرده اما حداقل می‌دانیم نسخه پرچم‌دار این خودرو از پیشرانه تازه‌ساخت 6 سیلندر خطی که بسیار قدرتمند خواهد بود سود خواهد برد. M40i دارای دیگر ویژگی‌های ممتاز همچون ترمزهای M اسپورت، اکسل جلوی جدید، سیستم تعلیق اسپورت و کم ارتفاع با دامپرهایی که به‌صورت الکترونیکی کنترل می‌شوند و رینگ‌های سبک‌وزن M خواهد بود. موضوع جالب اینکه مهندسان باواریایی دیفرانسیل عقب با قفل الکترونیکی را در این خودرو نصب می‌کنند تا وجود از خون خالص BMW در رگ‌های Z4 اطمینان حاصل کنند.
تصاویر منتشر شده از این خودرو نشان می‌دهند BMW در حال حاضر پروتوتایپ های نزدیک تولید Z4 را تست می‌کند و آخرین اصلاحات روی قوای محرکه و سیستم تعلیق آن صورت می‌پذیرد. این پروتوتایپ کاملاً پوشانده شده اما با این وجود هم می‌توانیم تشخیص دهیم که با نسخه فول طرف هستیم زیرا سپر جلو دارای ورودی‌های هوای زیادی است. کالیپرهای آبی رنگ ترمز و خروجی‌های بزرگ اگزوز نیز نشانه‌های نسخه‌ای فول تر هستند.

اگرچه نمی‌توانیم کابین این خودرو را در تیزر رسمی BMW ببینیم اما تصاویر جاسوسی قبلی نشان داده‌اند که طراحی Z4 جدید فوق‌العاده خواهد بود. این خودرو دارای پشت آمپرهای دیجیتالی کاملاً جدید بوده و احتمالاً از سیستم اطلاعات سرگرمی iDrive جدید سود خواهد برد.

با همه این تفاسیر تنها چیزی که باقی مانده رونمایی رسمی از نسخه آماده تولید ب‌ام‌و Z4 و تویوتا سوپرای جدید است. باواریایی‌ها در هفته‌های آینده رونمایی بسیار مهمی خواهند داشت زیرا سری 8 کوپه پانزدهم ژوئن در لمانز معرفی خواهد شد.

[دانلود ویدئو]

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *