تیزر کامیون سلول سوختی جدید هیوندای

تاریخ: 24 شهریور 1397

هیوندای یکی از کلیدی‌ترین خودروسازانی است که به تکنولوژی هیدروژنی و سلول سوختی اهمیت می‌دهد و به تازگی نیز برنامه‌های خود برای تولید یک کامیون سلول سوختی جدید را در نمایشگاه خودروهای تجاری هانوفر آلمان اعلام کرده است.
این کامیون سلول سوختی که بر پایه‌ی موفقیت ix35 سلول سوختی و نکسو طراحی شده پیش‌نمایشی از مدل تولیدی‌ای خواهد بود که در سال 2019 شاهد عرضه‌ی آن خواهیم بود. این خودروساز کره‌ای هنوز به جزئیات اشاره‌ای نکرده اما گفته که کامیون موردبحث طراحی ساده و تر و تمیز و راندمان آئرودینامیکی مناسبی خواهد داشت. این کامیون به اسپویلر، پانل‌های جانبی شکل داده شده و آینه‌های آئرودینامیک مجهز خواهد شد.
جدای از ویژگی‌های آئرودینامیکی موجود در طراحی، این کامیون دارای جلوپنجره‌ی برجسته‌ای خواهد بود که مشابه نمونه‌های بکار رفته در خودروهای نکسو و سانتافه می‌باشد. البته هیوندای می‌گوید این جلوپنجره‌ی ویژه نمادی از هیدروژن بوده و ظاهری منحصربه‌فرد و قدرتمند را برای کامیون ایجاد می‌کند. پیام دوستدار محیط‌زیست بودن این کامیون نیز با عناصر آبی رنگ و نورپردازی LED تقویت می‌شود.
مشخصات فنی این کامیون در چند هفته‌ی آینده اعلام خواهد شد اما هیوندای می‌گوید کامیون موردبحث در بازار خودروهای تجاری دوستدار محیط‌زیست اروپا حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت.
اگرچه هیوندای در انتشار جزئیات محصول تجاری خود خساست به خرج داده اما تنها خودروسازی نیست که روی کامیون‌های سلول سوختی کار می‌کند. اوایل سال جاری تویوتا از پروجکت پورتال 2.0 رونمایی کرد که یک کامیون هیدروژنی کلاس 8 بوده و از قطعات میرای در آن استفاده شده است.
اگرچه کامیون تویوتا و خودروی میرای برخی قطعات مشترک را دارند اما همین‌جا شباهت‌هایشان به پایان می‌رسد. برخلاف میرای، کامیون تویوتا دارای قوای محرکه‌ای با قدرت بالاتر از 670 اسب بخار و گشتاور 1794 نیوتون متری است. این کامیون همچنین از کابینی آئرودینامیک و محدوده حرکتی بالاتر از 480 کیلومتر سود می‌برد.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *