تیم فرمول 1 فورس ایندیا ورشکسته شد

تاریخ: 10 مرداد 1397

اداره کردن یک تیم فرمول 1 اصلاً آسان نیست. این کار نیازمند پول فراوان است، چیزی که به نظر می‌رسد تیم فورس ایندیا خیلی به آن دسترسی ندارد.
بنا به جدیدترین گزارش منتشر شده در خبرگزاری‌ها، تیم فورس ایندیا ورشکست شده و هم‌اکنون کارهای آن توسط دادگاهی در لندن انجام می‌شود.
ظاهراً این تیم مشکلاتی در زمینه مکان‌یابی و منابع مالی به منظور سرمایه‌گذاری در به‌روزرسانی‌های میانه فصل ضروری خودروها داشته و حتی در پرداخت هزینه‌های مربوط به پیشرانه‌های مرسدس و حتی پرداخت دستمزد راننده تیم سرجیو پرز به مشکل برخورده است.
این تغییر و تحول پس از مشکلات قانونی مالک تیم ویجی مالیا صورت گرفته است کسی که در کشور خودش به خاطر کلاه‌برداری و پول‌شویی تحت تعقیب بوده و از ورود به برخی کشورها نیز منع شده است. زمانی که تیم به کشورهای گوناگون برای برگزاری مسابقات سفر می‌کند مالیا نمی‌تواند همراه تیم باشد.
این نماینده اسبق پارلمان در سال 2007 تیم فورس ایندیا را از اسپایکر خریداری کرد. پیش از آن نیز تیم با پرچم میدلند اداره می‌شد. این مجموعه در سال‌های اخیر با نام فورس ایندیا موفقیت‌های بیشتری در مقایسه با نام‌های اسپایکر یا میدلند به دست آورده به گونه‌ای که در دو فصل گذاشته رتبه چهارم را کسب کرده اما هنوز هم نتوانسته رتبه سومی جردن در سال 1999 را تکرار کند.
فورس ایندیا اولین تیم فرمول 1 نیست که در سال‌های اخیر با مشکلات مالی دست‌وپنجه نرم می‌کند. تیم مانور در سال 2016، کاترهام در سال 2014 و HRT هم در سال 2012 ورشکسته شده‌اند. هیچ‌یک از این تیم‌ها توسط کمپانی‌های دیگر خریداری یا ری‌برند نشدند اما این به معنی ناپدید شدن فورس ایندیا از فرمول 1 نخواهد بود.
از جمله خریداران احتمالی این تیم می‌توان به یک میلیارد کانادایی اشاره کرد که مالک پیست مونت ترمبلانت در کبک کانادا بوده و کلکسیونی عظیم از فراری‌ها را دارد. او همچنین پدر استرول راننده تیم فرمول 1 ویلیامز می‌باشد. اگر پدر پولدار استرول تیم فورس ایندیا را بخرد هیچ‌کسی از حضور پسر در تیم پدر سورپرایز نخواهد شد.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *