ثبت یازده نام CT و XT توسط کادیلاک

تاریخ: 25 مرداد 1397

چند وقتی است که کادیلاک شیوهٔ نام‌گذاری محصولات خود را تغییر داده که در این شیوهٔ نام‌گذاری جدید، از ترکیب حروف و اعداد استفاده شده است. بدین ترتیب طبق این شیوهٔ نام‌گذاری، سدان‌های کادیلاک با کد CT و کراس‌اوورهای آن با کد XT شناخته می‌شوند. حال گزارش شده که کادیلاک به‌تازگی تعداد یازده نام CT و XT را به ثبت رسانده است. خبرگزاری داخلی جنرال موتورز گزارش داده است که ماه گذشته کادیلاک نام‌های CT2، CT3، CT4، CT5، CT7 و CT8 به همراه XT2، XT3، XT6، XT7 و XT8 را در اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات‌متحده به ثبت رسانده است.

البته فعلاً معلوم نیست که کادیلاک قصد داشته باشد از همهٔ این نام‌ها استفاده کند؛ بنابراین به نظر می‌رسد برای اطمینان از اینکه شرکت‌های دیگر نتوانند از این نام‌ها استفاده کنند، کادیلاک اقدام به ثبت آن‌ها کرده است؛ اما بااین‌حال این احتمال وجود دارد که اکثر این نام‌ها برای محصولات آیندهٔ کادیلاک مورداستفاده قرار گیرند. در این رابطه، گزارش‌ها نشان می‌دهند که در آینده‌ای نه‌چندان دور، حداقل چند مورد از این نام‌ها روی محصولات آیندهٔ کادیلاک قرار خواهند گرفت. مثلاً قطعی‌ترین مدل، سدان جدید CT5 است که جایگزین هردو سدان کنونی CTS و XTS خواهد شد. علاوه بر این، ساخت سدان کوچک‌تری هم در برنامهٔ کادیلاک هست که احتمالاً CT4 نام داشته و به‌عنوان سدان پایه، جایگزین ATS خواهد شد.
Cadillac CT5
در بخش کراس‌اوورها نیز هم‌اکنون در سبد محصولات کادیلاک دو مدل XT4 و XT5 حضور دارند اما این برند لوکس جنرال موتورز برنامهٔ تولید کراس‌اووری کوچک‌تر از XT4 و همین‌طور کراس‌اوور بزرگ‌تری بنام XT6 را هم در دستور کار دارد که دومی در جایگاه بالاتر از XT5 قرار خواهد گرفت؛ بنابراین واضح است که کادیلاک قصد دارد به‌سرعت طرح تعویض نام‌گذاری محصولات خود را انجام دهد. علاوه بر این، گزارش‌ها نشان می‌دهند که کادیلاک به‌منظور تولید سدان‌های CT4 و CT5، در کارخانهٔ خود در میشیگان حدود 175 میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرده است. گزارش شده CT5 در سال 2019 با مدل 2020 به بازار خواهد آمد درحالی‌که برای عرضهٔ CT4 احتمالاً باید تا سال 2020 صبر کنیم.
Cadillac XT6

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *