جدایی رئیس لوتوس از شرکت به دلایل شخصی

تاریخ: 17 خرداد 1397

مدیر اجرایی برند بریتانیایی لوتوس با این شرکت خداحافظی کرد.
آقای جین مارک گیلز که روزهای آخر حضور خود را لوتوس را سپری می‌کند دلیل خود برای این کار را تنها شخصی اعلام کرده و گفته که زمان تغییر فرا رسیده است.
گیلز در سال 2014 و پس از خداحافظی با گروه پژو-سیتروئن به لوتوس پیوست. او در پژو-سیتروئن سمت مدیر ارشد را داشت. اگرچه در زمان این مدیر ارشد لوتوس شاهد عرضه نسخه‌های بی‌شمار زیادی از مدل‌های کنونی الیزه، اگزیج و اوورا بود اما کمپانی تأکید داشت او فاقد منابع لازم برای عرضه محصولی جدید بوده است.
با همه این تفاسیر لوتوس هم‌اکنون زیر چتر حمایتی جیلی قرار دارد. این غول چینی که مالک ولوو، پولستار، لینک اند کو، کمپانی خودروی الکتریکی لندن و سهامدار دایملر نیز می‌باشد حدود یک سال پیش لوتوس را نیز خریداری کرد و امیدوار است این شرکت را از ورشکستگی نجات دهد.
جیلی آقای کوئینگ فنگ فنگ را بجای گیلز انتخاب کرده است. فنگ در گروه خودروسازی جیلی سمت معاون رئیس و مدیر فنی ارشد را عهده‌دار می‌باشد. جیلی با سرمایه‌گذاری خود محصولات لوتوس را نونوار خواهد کرد و یک کراس اوور سبک‌وزن را عرضه خواهد کرد.
گیلز در حال نقل‌مکان به کمپانی خودروهای کلاسیک بریتانیایی با نام JD کلاسیک است. او می‌گوید پتانسیل زیادی را برای گسترش جهانی JD کلاسیک می‌بیند.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *