جنوویشن GXE، یک کوروت دستی و الکتریکی!

چه کسی گفته خودروهای الکتریکی کلافه کننده هستند؟!کمپانی جنوویشن کارز از رویداد CES 2018 برای رونمایی از GXE استفاده خواهد کرد. این خودرو یک کوروت تمام الکتریکی با توانایی دست‌یابی به ‌سرعت 350 کیلومتر در ساعت می‌باشد.
خب GXE چگونه به این سرعت چشمگیر دست خواهد یافت؟ پیشرانه الکتریکی این خودرو قدرت 800 اسب بخاری و گشتاور 950 نیوتون متری دارد. علاوه بر این سقف سرعت قابل‌توجه، جنوویشن می‌گوید شتاب صفر تا 97 کیلومتر در ساعت GXE زیر 3 ثانیه خواهد بود.
این کمپانی می‌گوید پیشرانه‌های بکار رفته در این خودرو که از تکنولوژی مسابقات لمانز و فرمول 1 سود می‌برند گشتاور عظیم خود را از طریق یک گیربکس اتوماتیک پارس تیونینگ شیفتر یا 7 سرعته دستی به چرخ‌ها انتقال می‌دهند. بله درست خواندید! این یک خودروی الکتریکی با گیربکس دستی است!
البته برخی مشکلات وجود دارند. اول اینکه بدنه کوروت هرگز مناسب جا دادن باتری‌ها و پیشرانه‌های الکتریکی نبوده و به این ترتیب تیم جنوویشن تنها تعداد محدودی از باتری‌ها را توانسته در خودرو بکار ببرد. به عنوان نتیجه انتظار می‌رود محدوده حرکتی این خودرو حدود 210 کیلومتر باشد.
جدای از پرفورمنس، تلاش GXE این بوده که دل طرفداران را با رنگ بدنه زیبا و طیف وسیعی از آپشن های شخصی‌سازی کابین ببرد.
هر خودرو دارای رنگمنحصر به فرد برای اطمینان از این خواهد بود که هیچ مالکی خودروی الکتریکی خود را با کوروتی دیگر اشتباه نمی‌گیرد. البته انتظار نمی‌رود تعداد زیادی از این خودرو در جاده‌ها دیده شود.
تنها 75 دستگاه از جنوویشن GXE ساخته خواهد شد و هر کدام بهای پایه 960 هزار دلاری خواهد داشت که اگر بخواهیم واقع بین باشیم باید گفت این قیمت‌گذاری باعث می‌شود تسلا رودستر خودرویی ارزان‌قیمت به چشم آید!

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *