جگوار ای تایپ تمام الکتریکی تولید می‌شود

تاریخ: 05 شهریور 1397

جگوار تأیید کرد خودروی ای تایپ تمام الکتریکی به تعداد محدودی تولید خواهد شد.
کانسپت ای تایپ زیرو که در سپتامبر سال 2017 معرفی شد توجه زیادی را به خود جلب کرده بود به گونه‌ای که حتی در عروسی سلطنتی نیز مورد استفاده قرار گرفت. پس از بازخوردهای مثبتی که دریافت شد بخش کلاسیک جگوار اعلام کرد این خودرو را بازسازی کرده و با قوای محرکه الکتریکی عرضه خواهد نمود. مالکان ای تایپ‌های کنونی نیز خواهند توانست خودروی خود را به بخش کلاسیک جگوار بسپارند تا نمونه‌ای تمام الکتریکی دریافت نمایند.
مدیر بخش کلاسیک جگوار لندروور می‌گوید:
ما تحت تأثیر واکنش مثبت به کانسپت ای تایپ زیرو قرار گرفتیم. لذت مالکیت یک خودروی کلاسیک سنگ بنای بخش کلاسیک جگوار است. ای تایپ زیرو نشان‌دهنده‌ی میراث باورنکردنی ‌ای تایپ بوده و البته علاوه بر تجربه و تخصص بخش کلاسیک ما، تعهد جگوار لندروور به خودروهای بدون آلایندگی را در هر بخشی از جمله جگوار کلاسیک نشان می‌دهد.
جگوار مشخصات فنی و جزئیات قیمت‌گذاری این خودرو را بعداً اعلام خواهد کرد اما تأیید کرده که از نظرات مشتریان علاقه‌مند استفاده خواهد کرد و اولین نسخه‌ها نیز از تابستان سال 2020 به دست مشتریان خواهد رسید.
نیروبخش کانسپت یاد شده باتری 40 کیلووات ساعتی بوده است. این خودرو همچنین از گیربکس تک سرعته طراحی شده برای این خودرو استفاده کرده و دارای قطعات شاسی‌بلند آی پیس هم می‌باشد. مجموعه باتری این خودرو همان ابعاد و تقریباً همان وزن پیشرانه 6 سیلندر بنزینی ای تایپ اصلی را دارد.
ازآنجایی‌که باتری در همان محل پیشرانه قرار گرفته بنابراین جگوار خیلی سیستم تعلیق و ترمزها را دست‌کاری نکرده و پروسه تبدیل آن آسان‌تر بوده و البته همان تجربه سواری ‌ای تایپ اصلی را حفظ کرده است. این برند می‌گوید سواری، هندلینگ و ترمزها همانند ای تایپ اصلی بوده و توزیع وزن خودرو تغییری نکرده است.
جدیدترین نسخه ای تایپ زیرو کانسپت که به نمایش درآمده دارای رنگ برنزی سفارشی می‌باشد.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *