خداحافظی با داج دیمن…

تاریخ: 11 خرداد 1397

به نظر می‌رسد که فیات-کرایسلر سرانجام یک جن‌گیر پیدا کرده است زیرا آخرین دستگاه از داج چلنجر SRT دیمن را تولید کرده و بنابراین باید با دیمن خداحافظی کنیم.
آخرین نسخه از این خودرو در خط مونتاژ برامپتون کانادا تولید شده و پایان‌بخش یکی از نمادین‌ترین خودروهای عضلانی عصر حاضر بوده است.
دیمن حدود یک سال پیش در نمایشگاه خودروی نیویورک 2017 معرفی شد. این خودرو ادعاهای بزرگی داشته به گونه‌ای که داج گفته دیمن با شتاب 2.3 ثانیه‌ای سریع‌ترین خودروی تولیدی دنیاست. این خودرو همچنین با زمان 9.65 ثانیه و سرعت 225 کیلومتر در ساعت سریع‌ترین خودروی تولیدی در طی مسافت 400 متر می‌باشد.
این پرفورمنس اعجاب‌برانگیز به خاطر پیشرانه 8 سیلندر 6.2 لیتری سوپرشارژرداری است که قدرت 840 اسب بخاری و گشتاور 1042 نیوتون متری دارد. همین قدرت، گشتاور و عملکرد باعث می‌شود برادر کوچک آن یعنی چلنجر SRT هلکت با وجود قدرت 707 اسبی و گشتاور 881 نیوتون متری خودرویی کند دیده شود.
از آنجایی که دیمن یک خودروی تولید محدود و الهام‌بخش بوده بنابراین داج تنها 3300 دستگاه از آن را تولید کرده است. بسیاری از این خودروها قبلاً فروخته شده‌اند اما حداقل شانسی برای خرید یک دستگاه وجود دارد.
همان‌گونه که اوایل امسال اعلام شد داج و برت جکسون با همکاری یکدیگر پکیج شانس آخر را در حراجی این موسسه ارائه خواهند کرد. این پکیج شامل نسخه نهایی چلنجر SRT دیمن و همچنین آخرین دستگاه از وایپر می‌باشد.
پیش از حضور در حراجی برت جکسون، آخرین نسخه دیمن به مرکز خط تولید می‌رود تا کارکنان این کارخانه با دیمن آخر عکس یادگاری بگیرند و البته آخرین کارهای مونتاژ را نیز انجام دهند. این خودرو در آخر دارای رنگ بدنه قرمز، لاستیک‌های درگ رادیال و نشان‌های ویژه خواهد بود.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *