خداحافظی با فولکس تیگوان لیمیتد در آمریکا

علیرغم اینکه نسل جدید تیگوان وارد بازار شده اما فولکس‌واگن تصمیم گرفته نسل قبلی آن را همچنان در آمریکای شمالی عرضه کند.
این خودرو با نام تیگوان لیمیتد در بازار حضور داشته و قیمت پایه آن 22250 دلار است که 2345 دلار ارزان‌تر از نسخه پایه نسل جدید می‌باشد.
خریداران با این پول تنها به تجهیزاتی همچون سیستم اطلاعات سرگرمی و دوربین دنده‌عقب دست می‌یابند زیرا نسخه پایه به تجهیزاتی همچون چراغ‌های جلوی هالوژنی، رینگ‌های فولادی و پوشش کابین پارچه‌ای مجهز است. همچنین برای استفاده از سیستم چهار چرخ محرک 4Motion باید تریم بالاتر را انتخاب کنید که قیمت پایه 24225 دلاری دارد.
هر دو تریم تیگوان لیمیتد از پیشرانه 2 لیتری توربو استفاده می‌کنند که قدرت 200 اسب بخاری داشته و به یک گیربکس 6 سرعته اتوماتیک متصل است.
سال 2018 دومین سال عرضه تیگوان لیمیتد در آمریکا است اما شاید این خودرو آخرین نفس‌های خود در این کشور را بکشد زیرا بنا به گفته کارز دایرکت، ایمیلی از سخنگویان این برند دریافت شده که در آن از خاتمه عرضه این خودرو در آمریکا تا پایان سال سخن گفته شده است.
سخنگوی فولکس‌واگن تأیید کرده که این برند در سال 2019 نسل قبلی تیگوان را عرضه نخواهد کرد که احتمالاً دلیل آن فروش کمتر در مقایسه با نسل جدید است.
از ماه می 2017 تا می 2018 تنها 7732 دستگاه از تیگوان لیمیتد فروخته شده است. در همین زمان شاهد فروش 38314 دستگاهی نسل جدید تیگوان بوده‌ایم. تنها در همین ماه پیش 1355 دستگاه از تیگوان لیمیتد فروخته شده درحالی‌که نسل جدید تیگوان به خانه 8579 نفر راه یافت.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *